Demet Evgar'ın 44. yaşını kutlama dansı! Demet Evgar'ın 44. yaşını kutlama dansı!

Önceki akşam ünlü isimlerin akın ettiği PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Ödül konuşmasıyla tartışma yaratan Melek Mosso'dan eleştirilere cevap gecikmedi!

Gecede güçlü sesi ve yorumuyla adından söz ettiren Melek Mosso, "En Güçlü Cover Şarkı" ödülünün sahibi olurken ünlü şarkıcının ödül sonrası "Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim" şeklinde yaptığı konuşma ile bir hayli tepki çekmişti. 

Ödül konuşmasıyla tartışma yaratan Melek Mosso'dan eleştirilere cevap gecikmedi!

Kendisine gelen eleştirilere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yanıt veren Mosso, "Dünden beri gelen mesajlarınızı alıyorum. Tebrik edene de etmeyene de çok teşekkür ediyorum. Sanırım bugün televizyonda da konuşulmuşum ama çok da anlaşılamamışım. Evet ben özgür bir kadınım. Dün akşam giydiğim kıyafetten tutun annemin başörtüsüne kadar bel altı vuran insanlar da olmuş. Çok üzüldüm, çok kırıcı şeyler bunlar çok ayrıştırıcı. Ben kendi adıma konuşmuyorum. Ben güçlü bir kadınım, her zaman da böyle oldum ve bunun mücadele verdim. Ben Anadolu'nun ücra köşesinde okuyamayan, kocasından dayak yiyen, kuma olarak verilen, ötekileştirilen, taciz edilen, öldürülen kız kardeşlerim ve kadınlar adına konuştum. Bu toplumda her bir kadının eşit insan haklarına sahip olana kadar da konuşmaya, sesimi yükseltmeye ve üretmeye devam edeceğim. Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Yaşasın kadın gücü"  dedi. 

Paylaşımlarının devamında 2011 yılında katledilen halasının kızı Hülya'dan bahseden başarılı şarkıcı, "Canım kuzenim, halamın kızı Hülya... O bir erkek cinayeti kurbanı. 2011'de 31 yerinden bıçaklanarak katledildi. Cansız bedenini örene kadar onu kaybettiğime asla ikna olamadım. Katili şimdi dışarıda" ifadelerini kullandı.