Bir televizyon programında kendisine hakaret ettiğini ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ederek oyuncu Nurseli İdiz'e dava açan Özgür Aras, mahkemede Deniz Akkaya'yı da tanık göstermesiyle gündem olmuştu.

Nurseli İdiz için karar verildi!

Oyuncu Nurseli İdiz ise kendisinin hedef alındığını ve açıklamalarının eleştiri niteliğinde olduğunu söyleyerek davanın reddini isterken tanık olarak dinlenen Deniz Akkaya, "Nurseli hanım Özgür'ün annesi, teyzesi ve anneannesinin kanser hastası olduğunu biliyordu. Onlar için 'İnşallah bir an önce ölürler' dedi. Nurseli hanımın Özgür'ün ailesi hakkında söylediklerinde kısa bir süre sonra annesi, teyzesi ve anneannesi vefat etti. Bu olayların akabinde televizyon programında Nurseli hanımdan bahsederken 'görsem ümüğünü sıkmak isterim' sözünü sarf etmişti" demişti.

Nurseli İdiz için karar verildi!

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne Ayşegül Mermer tarafından sunulan dilekçede, Özgür Aras'ın, hakkında söylenen kötü sözler sebebiyle kişiliğinin zarar gördüğü belirtilmiş ve 'Nurseli İdiz'in bu sözleri nedeniyle çok duygusal ve naif bir kişiliğe sahip olan Özgür Aras'ın ruh hali olumsuz etkilenmiştir. Yaşanan bu hadiseyle ilgili olarak, üzüntüsünü dile getirmekten kaçınmayan Özgür Aras'a sosyal medya üzerinden çokça destek mesajı gelmiştir. Bu nedenle 5 bin lira manevi tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz' ifadeleri kullanılmıştı. 

Şahan Gökbakar kendinden geçti! Şahan Gökbakar kendinden geçti!

15 Şubat'ta görülmeye devam eden davaya taraf avukatları katılım sağlarken Özgür Aras'ın avukatı ''Tarafları ekonomik durumları durumları göz önüne alınarak, manevi tazminat talebimizin kabul edilmesine karar verilmesini talep ediyoruz. '' dedi. Kararını açıklayan mahkeme, Nurseli İdiz'e açılan 5 bin TL'lik tazminat davasının kısmen kabulüne İdiz'in Aras'a yasal faiziyle birlikte 4 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Editör: TE Bilişim