Tam tamına 200 milyon euro bedel ile Barcelona'dan PSG takımına giden Brezilyalı yıldız, son dönemde PSG'den ayrılacağı iddialarıyla gündeme gelmişti. Sürekli sakatlanarak sahada fazla vakit geçiremeyen Neymar, vaktini partilerde geçiriyor ve söz konusu partilerde kendisine eşlik eden arkadaşlarına maaş ödüyor.

İddialara göre Neymar, arkadaşlarına ayda 11 bin euro veriyor.

"Onun arkadaşıysanız işsizlikten etkilenmezsiniz"

Brezilya basınında espiri konusu haline gelen durum hakkında, “Eğer Neymar’ın arkadaşıysanız, ülkedeki ekonomik krizden ya da işsizlikten etkilenmezsiniz.” şeklinde metinler yazıldı. Yıldız futbolcunun en yakın üç arkadaşı olarak Gil Cebola, Jota Amancio ve Carlos Henrique gösterilirken üçünün de farklı görevleri olduğu söylendi. 

Üç arkadaş, Neymar ile birlikte milyon euroluk rezidansta yaşıyor.

Arkadaşlarının görev dağılımı

Brezilyalı oyuncunun en yakını olduğu belirtilen Amancio, oyuncunun menajeri gibi çalışıyor. Neymar, zaman zaman Amancio'ya akıl danışıyor.

Cebola, oyuncunun sosyal medya hesabından fotoğraf ve video paylaşımı yapıyor. Henrique ise finans danışmanı olarak görevli.

Santos Kulübü’nün pazarlama sorumlusu Eduardo Musa, oyuncunun özel danışmanı olarak çalıştığı dönemde Neymar'ın arkadaşlarına yaptığı yüksek harcamaları kontrol edemediğinden görevi bıraktığı bilgisi de paylaşıldı.

PSG'nin en değerli adamı ne kadar maaş alıyor?

Paris Saint-Germain FC'de 10 numaralı formayı terleten 27 yaşındaki futbolcunun 2017 yılından itibaren aldığı maaş neredeyse 37 milyon euro.

Futbol camiasının en iyi iki futbolcusu olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi'nin maaşına çok yakın olan bu dolgun maaş, çoğu zaman sosyal medya kullanıcıları tarafından tartışılıyor.

Wanda Nara ile İlişkisi Sona Eren Mauro Icardi'ye Avukatından Müjdeli Haber Geldi! Wanda Nara ile İlişkisi Sona Eren Mauro Icardi'ye Avukatından Müjdeli Haber Geldi!

Taraftarlar, Lionel Messi 40 milyon, Cristiano Ronaldo ise 31 milyon euro ücret alırken Brezilya'lı futbolcunun bu kadar yüksek bir ücret almasını abartı buluyor. 

Yıldız oyuncunun 2017'deki transferiyle dengelerin tamamen bozulması, ister istemez transfer pazarının piyasasını kabartmış, oyuncuların transfer bedeli, mevcut değerinin kat kat üzerine çıkmıştı. Taraftarlar, birçok oyuncunun aldıkları parayı hak etmediğini, takımların ödediği yüksek transfer bedellerini abartılı bulduklarını dile getiriyor.

Editör: TE Bilişim