Gezintiye çıktığı Nişantaşı’nda görüntülenen Nebahat Çehre, projelerde seçici olduğunu ve silik karakterleri oynamak istemediği için ekranlardan uzak kaldığını açıkladı.

“Sizin kriteriniz nedir?” sorusu üzerine eski projelerinden örnek veren Nebahat Çehre, “Haziran Gecesi, Aşkı Memnu, Muhteşem Yüzyıl bunlar tokat atan güzel işlerdi. Şimdi bu işlerin çok altında işler yapmak istemiyorum, hiç olmazsa onlara yakın iş yapmak istiyorum. Yani dümdüz bir kadın olmak istemiyorum. Mesela 'Aşk-ı Mennu' 14 yıldır oynuyor ve hala gündemde oradaki kadın kuvvetli kadın. Şimdi gidip sıradan bir kadını neden oynayayım? Yani para kazanmak istiyorsam yapmam lazım ama her şey de para değil" dedi.

Balayı yerine yardıma gittiler Balayı yerine yardıma gittiler

"Yoksa mutsuz olurum" diyen Çehre sözlerine şöyle devam etti:

 Ben sete mutlu ve inanarak gitmek istiyorum. İnandığınız zaman iyi iş çıkıyor, o karaktere giyinip adapte oluyorsun. Bunu para için yaptım demek istemiyorum” diye konuştu. “İnsanlara ‘Nebahat Çehre bunu yapmak sana yakışmadı’ dedirtmek istemiyorum” diyen usta isim, yaşı gereği rolleri de oynayabileceğini “Oyunculuk, tiyatro, sinema olsun mutlaka yaş değil ki. Her yaşın kadını ve erkeği vardır. Ananeyi de oynarız yeter ki izledikleri zaman ‘tamam’ desinler.''

Editör: İlayda Dülger