Türk futbolunun önemli isimlerinden biri olan Mehmet Topal, Diyarbakır’da bir aileye umut oldu. Sadece futboluyla değil, sahadaki duruşuyla da kendinden söz ettiren Mehmet Topal, eşiyle beraber, sosyal yardımlaşma projelerinde de öncü birer kimliğe sahip.
Milli futbolcu ve eşinin son olarak, Diyarbakır’da temel ihtiyaçlarını karşılamayan bir aileye yardım elini uzattığı öğrenildi. Yaşlı çift için açılan yardım kampanyasını gören Mehmet Topal ile eşi Selda Topal bu çağrıya kayıtsız kalmadı. 

Adeta bomboş bir evde yaşamlarını sürdürmeyen çalışan yaşlı çiftin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Topal çifti, Diyarbakırlı yaşlı çifte yepyeni bir hayat sundu.

TOPAL AİLESİNİN DAHA ÖNCE DÜZENLEDİĞİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
Sosyal yardımlaşma projelerine öncülük eden Topal ailesi, yapmış olduğu bu son hareketle gönüllerde taht kurarak büyük alkış topladı.
Daha önce Rüya Bir Gün adlı proje ile yüzlerce çocuğun yüzünü güldüren Topal çifti, 2014 yılında da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Kliniği’nde tedavi gören çocuklar için Beykoz’da bulunan bir restoranda yılbaşı yemeği düzenlemişti.

Türk erkekleri çekingen Türk erkekleri çekingen
Editör: TE Bilişim