Meteoroloji'den verilen bilgiye göre; Marmara Bölgesi'nde beklenen yağışlar Trakya, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa'nın batı ilçelerinde şiddetini artıracak. Bu yağışlar için turuncu kodlu uyarı yapılırken etkili olacağı saatler de verildi.

istanbul hava durumu

İSTANBUL'DA KUVVETLİ SAĞANAK VE DOLU YAĞIŞI 8 EKİM 2020 PERŞEMBE SABAH 09:00'DAN İTİBAREN ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji'den aktarılan bilgiye göre Marmara Bölgesi'nde beklenen yağışların, Perşembe sabah saat 09.00'dan itibaren başlayarak, etkisini 03.00'e kadar sürdürmesi bekleniyor.

Alaçatı'da yeni konsept Alaçatı'da yeni konsept

istanbul hava durumu

Trakya, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa'nın batı ilçelerinde beklenen yağışların şiddetli olacağı ve bu yerlerde dolu görülme ihtimaline karşı da turuncu kodla uyarı yapıldı.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA'DAN DA UYARI GELDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı uyarıda, "Yarın sağanak yağışa dikkat. Perşembe sabah saatlerinden itibaren ilimiz genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Kıymetli İstanbullular, lütfen tedbiri elden bırakmayalım" dedi. 

istanbul dolu

İstanbul’da tahmin edilen hava sıcaklıkları ise şöyle:

8 Ekim Perşembe- Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 23, en yüksek 24 derece.

9 Ekim Cuma- Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece.

10 Ekim Cumartesi- Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece.

11 Ekim Pazar- Parçalı Bulutlu; en düşük 17, en yüksek 22 derece.

dolu yağışı otomobil

VATANDAŞ KAPALI OTOPARKLARA AKIN ETTİ

İstanbul'da bu hafta başından itibaren Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından perşembe ve cuma günleri için yapılan sağanak ve dolu uyarılarının ardından, araç sahipleri araçlarını korumak için kapalı otoparklara akın etti. İSPARK Genel Müdürü Yardımcısı Ziya Kılıç, "Şu an itibariyle özellikle hava koşulları kaynaklı olmak üzere doluluk oranımız yüzde 80'lerde. Bundan dolayı vatandaşlarımızdan daha merkezi lokasyon dışındaki katlı otoparklarımızı kullanma noktasında ricacı oluyoruz" dedi.

istanbul hava durumu siyah bulutlar

Editör: TE Bilişim