Merve Dizdar’ın Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü‘nü alan ilk Türk kadın oyuncu olarak tarihe geçmesi ülkemizde büyük bir heyecan yarattı.

Gülşen yürekleri ağıza getirdi! Gülşen yürekleri ağıza getirdi!

Nuri Bilge Ceylan‘ın “Kuru Otlar Üstüne” filminde hayat verdiği Nuray karakteriyle jüriyi kendisine hayran bırakan Dizdar’ın ödülünü “kız kardeşlerim” dediği kadınlara ithaf etmesi dikkat çekti.

merve dizdar cannes-1

Merve Dizdar törende giydiği kıyafetle de farkını ortaya koydu. Başarılı oyuncunun kendisi için gönderilen dünyaca ünlü marka elbiseyi giymek yerine İzmirli iki genç girişimci Hande Gülkulak ile Deniz Okay‘ın markasını tercih ettiği ortaya çıktı.

merve3

Öğleden sonra İstanbul’a dönen Merve Dizdar, havalimanında yaşadığı heyecanı paylaştı ve “Çok mutluyum, ülkeme böyle bir ödülle geldiğim için çok mutluyum. Gerçekten bunu çok söyleyeceğim. Bu benim için çok önemli… Onun dışında herkes çok mutlu, ben daha da mutluyum… İnsanlara biraz umut verebildiysem, hep beraber bunu paylaşabildiysek başka söyleyecek bir şey yok…” dedi

photo_6023890584571329109_y

merve dizdarTörende adı anons edildiğinde çok şaşıran ve başta ödülü aldığına inanamayan Dizdar “Bir şekilde hayal ediyorsun ‘Ya olursa’ diye… Çok önemli bir ödül.. Genel olarak heyecanlandığım için konuşamamazlık yapmak istemediğim için tabii ki kendimi hazırlamıştım… Yine de çok büyük bir festival ve insan şaşırabiliyor” diye konuştu.

merve2