TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecan yine doruktaydı. Rekabet dolu programda ilk olarak üçüncü takım oyunu oynandı. Kozlarını Balıkesir’de paylaşan yarışmacılar, Balıkesir’in yöresel yemeklerini yaparak takım oyununu kazanmak için mücadele etti. 

MasterChef Türkiye’de Eleme Adayları Belli Oldu! Potada Kimler Var?

TAKIM OYUNUNU KİM KAZANDI?
Balıkesir yöresine ait Cunda Ezmesi, Ahtapot Salatası, Saçaklı Mantı, Tirit ve Höşmerim yapmak için kıyasıya yarışan yarışmacılar arasında yer yer gerginlik yaşandı. Karabiber kutusu boş çıkan kırmızı takım, mavi takımdan karabiber istedi. Mavi takım kaptanı “karabiber oyun kazandırır vermiyorum” diyerek kırmızı takımın bu isteğini reddetti.

5 farklı yemeği Balıkesir yöresinin önde gelen 9 ismin tattığı oyunun sonuçlarını Danilo şef açıkladı. 

Genel skorda 26-19’luk üstünlük kuran kırmızı takım, takım oyununu kazanan taraf oldu. Yemeklerdeki oylamalar şöyle:
Cunda Ezmesi: Mavi Takım 5-4 Kırmızı Takım
Ahtapot Salatası: Mavi Takım 4-5 Kırmızı Takım
Saçaklı Mantı: Mavi Takım 1-8 Kırmızı Takım
Tirit: Mavi Takım 2-7 Kırmızı Takım
Höşmerim: Mavi Takım 7-2 Kırmızı Takım

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?
Takım oyununu kaybeden mavi takım, önce kendi içinde bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Şeflerin istediği en iyi tabağı hazırlayan Ebru, bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı oldu. 

Kaya Sabancı'dan hastane çıkışı açıklama: "Zengin eşkıyalar!" Kaya Sabancı'dan hastane çıkışı açıklama: "Zengin eşkıyalar!"

ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?
Bireysel dokunulmazlığı kazanan Ebru, haftanın 5. eleme adayı olarak Esra’nın ismini söyledi. Mavi takım haftanın 6. eleme adayı olarak kendi arasında verdiği oylarla belirledi. Oylamada çıkan eşitlik sonrası, mavi takımın kaptanı Uğur, Tanya’yı haftanın 6. eleme adayı olarak seçti.

Editör: TE Bilişim