Kylie Jenner, yeni Kylie Skin el dezenfektanını piyasaya sürmesi üzerine eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Bazıları reality show yıldızını "pandemiden kâr sağlamaya" çalışmakla itham etti.

"İÇİNDE YÜZDE 80 ALKOL VAR"

İlk kez 31 Aralık'ta duyurulan ve 5 Ocak'ta piyasaya sürülen yeni ürün için Kylie Skin Twitter hesabından şunlar yazıldı:

Yeni ürünümüz olan el dezenfektanımızı tanıtıyoruz! Taşınabilir el dezenfektanımız hızlı kuruyan bir sprey temizleyicidir! Yüzde 80 alkol elleri yapışkanlığa yol açmadan arındırır ve sterilize ederken gliserin de cildin rahatlamasına ve kuruluktan korunmasına yardımcı olur.

kylie jenner el dezenfektanı

Kozmetik patronu Kylie Jenner salı günü paylaştığı tweet'te, cilt bakımı web sitesinde Kylie Skin logosuyla açık pembe bir şişede satılan el dezenfektanının bağlantısını paylaştı.

Jenner, "@kylieskin el dezenfektanım burada! Alkol oranı yüzde 80, hızlı kuruyor ve cilt kuruluğunu engellemek için gliserin formüllü" diye yazdı.

YENİ DEZENFEKTANIN DUYURUSUNU TÜM MECRALARDA YAPTI AMA...

İnternet sitesinde el dezenfektanının kullanıcıyı "her zaman güvende ve temiz" tuttuğu ifade edildi ve "ne kadar sık temizlenseniz de" cildi kuruluktan koruduğu savunuldu.

Öte yandan 7 dolarlık (yaklaşık 50 TL) el dezenfektanı, şirketin daha önce satışa sunulur sunulmaz dakikalar içinde tükenen eski ürünlerinin aksine, çarşamba itibarıyla hala stoklarda öylece durduğu dikkatleri çekti.

Sosyal medyadaki tepkilere göre, el dezenfektanının görece popüler olmaması, Jenner'ın ürünü pandemi devam ederken piyasa sürmesinden veya fiyatının piyasadaki diğer el dezenfektanlarına kıyasla daha yüksek olmasından kaynaklanıyor.

kylie jenner havuz

Elon Musk 12'nci kez baba oldu! Elon Musk 12'nci kez baba oldu!

"KYLİE PANDEMİDE KÂR PEŞİNDE"

Bir kişi tweet'inde, "Kylie gerçekten Kylie Skin el dezenfektanı yaptı... yani? Hadi pandemiden kâr elde edelim" diye yazdı.

Bir diğeri, "Pandemiyi nakde çevirmek, daha azını beklemezdim" dedi.

Bir başkası, "Kylie Jenner'in el dezenfektanları çok pahalı..." ifadelerini kullandı.

Eleştirilere rağmen, Jenner hayranlarının birçoğu yeni üründen duyduğu heyecanı dile getirirken, bazıları da 23 yaşındaki yıldızı savunarak bunun ürettiği ilk el dezenfektanı olmadığını söyledi.

"BEĞENMİYORSANIZ SATIN ALMAYIN"

Nisanda Kylie Jenner ve annesi Kris Jenner, kendilerine ait Kylie Skin ve Kylie Cosmetics şirketlerini kullanarak, Güney Kaliforniya'da ön safta çalışan sağlık çalışanlarına bağışlanmak üzere el dezenfektanı üretmeye başlamıştı.

Her ürün ayrıca alıcısı için bir de destekleyici mesaj içeriyordu:

Toplumlarımıza yardım etmek için çalışan ilk müdahale ekiplerine adanmıştır.

kylie skin el dezenfektanı

Reality show yıldızı aynı ay, Los Angeles hastanelerine koronavirüs pandemisiyle mücadelesine yardımcı olmak için bir milyon dolar (yaklaşık 7 milyon 323 bin TL) da bağışlamıştı.

Bir Twitter kullanıcısı, "Kylie'in PR ekibinde değilim, savunmak için de herhangi bir sebebim yok ama Kyle, pandeminin başında ön saflardaki çalışanlara alenen bir milyon dolar bağışladı ve 2 bin 700 kg'dan fazla ücretsiz el dezenfektanı yapmak için fabrikalarını kullandı. Beğenmiyorsanız satın almayın" yazdı.

kylie jenner havuz mayo

El dezenfektanı tartışması, Jenner'ın Kolorado eyaletindeki Aspen'de geçirdiği yeni yıl tatili fotoğraflarını Instagram'da paylaştığı için tepkilerle karşı karşıya kalmasından sadece birkaç gün sonra patlak verdi.

Jenner, kar motosikletine bindiği ve karla kaplı bir dağda poz verdiği fotoğrafları içeren albüme "Yıla başlamak için ne güzel bir yol" yazmıştı.

kylie jenner kar motosikleti

Gönderi, yıldızın 208 milyondan fazla takipçisinden birini "Sanırım Kovid zenginler için geçerli değil!" yorumunu yapmaya sevk etmişti.

Editör: TE Bilişim