Martı'nın "Baron" savaşı! Martı'nın "Baron" savaşı!

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Mega Star Tarkan, Alsancak Gündoğdu Meydanında konser verdi.

Konser sonrası Tarkan'a ne kadar ücret ödendiği tartışma konusu oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, o süreçte ısrarla Tarkan'a ne kadar ücret ödendiğini açıklamadı.

Tepkilerin giderek büyümesi üzerine Soyer, önce Tarkan'a sadece kaşe ücreti ödendiğini, bu parayı da Mega Star'ın hayır kurumlarına bağışladığını belirtti. Fakat Soyer'in açıklamaları İzmir kamuoyunu tatmin etmedi.

Bunun üzerine Soyer bu sefer de konser ücretinin bir sponsor tarafından karşılandığını, belediyenin kasasından bir kuruş dahi çıkmadığını söyledi. Bu seferde sponsorun kim olduğu merak konusu oldu.

Sabah’ın haberine göre; Temiz İzmir Derneğinin bilgi edinme yasası kapsamında Büyükşehir Belediyesine cevaplaması için ısrarla yönelttiği sorular Soyer'in yalanını ortaya çıkardı. Bilgi Edinme Yasası kapsamında Temiz İzmir Derneğine gönderilen son yazıda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 24.08.2022 tarihli "İzmir'in kurtuluşunun 100. yılı kapsamında 'Tarkan Konseri' kaşe bedeli hizmet alımı" ihalesiyle Hitt Müzik firmasına KDV dahil 3 milyon 540 bin TL ödendiği belirtildi.

Editör: İlayda Dülger