Sarımsağın vücuda sağladığı 5 önemli faydası Sarımsağın vücuda sağladığı 5 önemli faydası

Belçika'da yeni tip Koronavirüs'e (Covid - 19) bulunacak potansiyel aşının ücretsiz yapılmasına karar verildi.

Aşının zorunlu olmayacağı ve gönüllere yapılacağı bildirildi.

koronavirüs hasta doktor

BULUNAN KORONAVİRÜS (COVID-19) AŞISI ETKİLİYSE HERKESE ÜCRETSİZ YAPILACAK

Dünya genelinde nüfusuna oranla Koronavirüs nedeniyle en fazla can kaybının yaşandığı ülke olan Belçika'da olası bir başarılı Covid - 19 aşının ücretsiz olacağı duyuruldu. Sağlık otoritelerinin ortak kararıyla belirlenen politikaya göre 8 milyon aşının vatandaşların hizmetine sunulmasının planlandığı bildirildi. Detayların yetkili sağlık komisyonu tarafından belirleneceği belirtildi.

koronavirüs aşı

AŞININ PARASINI FEDERAL KURUMLAR VE BÖLGE YÖNETİMLERİ ÖDEYECEK

Koronavirüs'le mücadelede yetkili sağlık bilim kurulu Sciensano ile Belçika Federal İlaç ve Sağlık Ürünleri Ajansı'nın ortak yetkiyle yöneteceği aşı dağıtım ve uygulama sürecinde aşıların, ulaştığı gün ve toplu gruplar halinde uygulanmasının öngörüldüğü aktarıldı. Aşı dağıtım ve uygulama programının maliyetlerinin federal kurumlar ve bölge yönetimlerinin bütçelerinden ortaklaşa karşılanacağı ve "Korona Komiserliği" eliyle yönetileceği ifade edildi.

koronavirüs aşısı

Konuya ilişkin genel koordinasyon ve iletişim görevini yürütecek özel bir birimin de kurulacağı aşı programı, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından yürütülen anlaşmalara paralel olarak ilerleyecek.

Editör: TE Bilişim