İbrahim Yünkutay eşi Aynur Yünkutay ile arkadaşı Murat Olgun'un yasak aşk yaşadığından şüpheleniyordu. Bu şüpheler sonucu eşinin cep telefonunda Murat Olgun'a ait arama kayıtlarını gören İbrahim Yünkutay karısını ve arkadaşını vurup öldürdü. İstanbul Arnavutköy'de yaşanan olaylar şu şekilde gerçekleşti.

Karısı Aynur Yünkutay ve Murat Olgun'u silahla vurarak kayıplara karışan İbrahim Yünkutay, 6 aydır aranırken bu kez Muhittin Çiçek’i silahla vurarak yaraladı ve yine kayıplara karıştı. Sonunda yakalanan İbrahim Yünkutay tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık İbrahim Yünkutay getirildi. Öldürülen Murat Olgun'un eşi Elif Olgun da şikayetçi sıfatıyla duruşmada hazır bulundu.

ibrahim yünkutay aynur yünkutay

2024'ün rengi belli oldu! 2024'ün rengi belli oldu!

"EŞİMİN TELEFONUNDAKİ ARAMA KAYITLARINI GÖRDÜM"

Savunmasını yapan sanık İbrahim Yünkutay kan davalarının olduğunu, amcasının da hapiste olduğunu bu sebeple ruhsatsız bir silahının bulunduğunu ve silahı da sürekli yanında taşıdığını söyledi. Sanık Yünkutay, "Tesadüfen eşim Aynur Yünkutay'ın sosyal medya uygulamasında, çocukluk arkadaşım Murat Olgun'un hesabının kayıtlı olduğunu ve arama kayıtlarını gördüm. Bunun üzerine eşimle tartışmaya başladık. Murat'ı arayıp konuşmak istediğimi söyledim. Kahvehanede buluşmak için anlaştık" dedi.

"AMACIM İKİSİNİ DE AYAĞINDAN VURMAKTI"

Sanık Yünkutay "Gittiğimde Murat, 'Burası kalabalık daha sakin bir yere geçelim' dedi. Ben Aynur'un da geleceğini ve onları yüzleştirmek istediğimi söyledim. Eve gidip Aynur'u ve ısrar etmesi üzerine yeğenim Kübra'yı aldık. Daha sonra ormanlık bir alana gittik. Benim amacım ikisinin de ayağından vurup ailelerinin kapılarına atmaktı. Murat'ın ayağına nişan almıştım ki Aynur kendisini onun üstüne attı. O yere yığılırken Murat kaçtı. Peşinden gidip ateş ettim, belinden vuruldu. Bana 'beni öldürme' dedi. Defalarca kez ateş ettim. Murat'ın belinde silah vardı. Ancak onu kullanmasına fırsat kalmadı. O silahı da aldım" şeklinde konuştu.

ibrahim yünkutay aynur yünkutay

"ÜÇ ÇOCUĞUM YETİM KALDI"

Şikayetçi Elif Olgun ise, "Benim eşim bana ve çocuklarına aşık bir insandı. Bize çok düşkündü, bu söylenenlerin hiçbiri doğru değil. Üç çocuğum yetim kaldı. Suçluların cezasını çekmesini istiyorum" dedi.

"OLAY YERİNE GİDERKEN ŞARKI DİNLETTİRDİ"

Duruşmada, tanık olarak dinlenen sanığın yeğeni Kübra Y., "Dayım olay yerine giderken, 'Kimse konuşmasın' dedi ve araç içerisinde şarkı dinlettirdi" dedi. Mahkeme, sanık İbrahim Yünkutay'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Editör: TE Bilişim