Evde yapılan aramalarda ise üç parça halinde ağırlığı 15 gram gelen 'skunk' türü uyuşturucu madde ile 2 bin euro, 730 dolar ve bin 500 TL ele geçirilmişti.

Evinde yapılan aramada, oyuncak araba içerisinde uyuşturucu madde bulunan Kalben'in bir kavanozla balkondan aşağı da uyuşturucu madde attığı tespit edilmiş, şarkıcı hakkında adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı verilmişti.

İÇERKEN ÇEKİLEN VİDEO EMNİYETE GÖNDERİLDİ

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, olayla ilgili operasyonun detaylarına ortaya çıktı. Kalben'in ikametine yapılan operasyonun arkasında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yapılan bir ihbarda Kalben'in yurtdışında iken kokain isimli uyuşturucu maddeyi kullanırken gizlice çekilmiş bir videosunun gönderildiği öğrenildi.

Söz konusu ihbarda ünlü şarkıcının uyuşturucu madde satışı yaptığı iddia edilince emniyetin düğmeye bastığı belirlendi.

Ünlülerden 'Babalar Günü' paylaşımları Ünlülerden 'Babalar Günü' paylaşımları

ÜNLÜ İSİMLERE UYUŞTURUCU TEMİNİ

İhbarcının emniyete gönderdiği dilekçede, 'Şarkıcı Kalben Sağdıç kullanıyor ve çevresine para karşılığı dağıtım yapıyor." şeklinde devam eden ihbarda asıl uyuşturucuyu getiren kişilerin ismini de verirken, ünlü şarkıcının yine magazin dünyasında tanınan birçok kişiye uyuşturucu madde sağladığını belirtti.

Ayrıca yurtdışından ülkeye giriş yaptığı sırada enstrümanların içerisinde ülkeye uyuşturucu madde soktuğu anlatıldı.

Bnmbnöç

GİZLİ ÇEKİLEN VIDEO İLE ŞANTAJ!

İhbar sonrası gözaltına alınan Kalben ise verdiği ifadesinde kokain maddesine Harbiye'de verdiği bir konserde çok yakın arkadaşının ziynet eşyalarını çalmasından dolayı üzüldüğünü, bu nedenle uyuşturucu maddeye başladığını söyledi.

Jklklş

Para vermeyince şantajcının videoyu emniyetle paylaşıp şantajın boyutunu artırdığını söyleyen Kalben içici olduğunu belirtti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının olaya ilişkin yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

Editör: İlayda Dülger