Başrollerinde Melisa Aslı Pamuk, Şebnem Sönmez, Başak Parlak, Ceyda Düvenci, Aslı Tandoğan, Elifcan Ongurlar, Müjde Uzman ve Merve Çağıran'ın yer aldığı 'Kadınlara Mahsus' adlı sinema film, kişisel dönüşüm kampında bir araya gelen 7 kadının öyküsünü 22 Aralık'tan itibaren beyazperdeye taşıyacak.

Senaryosunu Nergis Otluoğlu Akoğlu'nun yazdığı filmde ayrıca Ertan Saban, Nami Esatgil, Yurdaer Okur ve Halil İbrahim Yılmaz rol alıyor.

"SEKİZ KADIN BAŞROL OYUNCUYLA FİLM ÇEKMEK İLGİNÇTİ"

Yönetmen Serdar Akar, toplumsal sorunları cinsiyete indirgemenin doğru olmadığına işaret ederek, "Bu bir kadın filmi olduğu kadar erkek filmi... Hepimizi ilgilendiriyor. Böyle bir bakış açısının genel problemlere bakmak için iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum. İnşallah, izleyenler beğenir. dedi.

Serdar Akar, sinemada değişik işler yapmayı sevdiğini belirterek, "Kadın; kadının kurdu değil, yurdudur' mottomuz bir tespit değil, bir öneridir. Bu önerinin kabul görmesini diliyoruz. Sekiz kadın başrol oyuncuyla film çekmek ilginçti. Normal filmlerde kadın oyuncu sahnelerde kayıttan sonra makyajına bakar. Burada hazır deyince sekiz tane ayna ve makyöz geliyordu. Eğlenceli oldu. Kadınlarla çalışmak bence çok zevkli. Sinema için yapıldı, seyirciden de kabul görmesini umuyorum" ifadelerini kullandı.

Filmin başrol oyuncularından Melisa Aslı Pamuk, Fransa'nın Lille şehrinde Yusuf Yazıcı ile birlikte oturdukları evini soyan hırsızın pasaportunu da çalması nedeniyle Türkiye'ye gelip galaya katılamadı.

Apar topar ameliyata alınan Alişan'ın sağlık durumunda yeni gelişme Apar topar ameliyata alınan Alişan'ın sağlık durumunda yeni gelişme

Fotoğraflar: AA / Depophotos