Ünlülerin dönem içerisindeki popülaritelerine göre sıralanan IMDb Starmetre Dünya ve Türkiye, ünlülerin sayfasını ziyaret eden kişilerin sayısı ve sıklığı dahil olmak üzere çeşitli istatistiklere göre belirlenen bir listedir. 

SON DAKİKA: Dilan Polat hakkında flaş karar! SON DAKİKA: Dilan Polat hakkında flaş karar!

IMDb'nin 8 mayıs tarihinde güncellediği sıralamada zirveyi Aziz, Çukur gibi dizilerde başarılı oyunculuğuyla dikkat çekmiş olan Damla Sönmez alırken ünlü oyuncuyu dijital platformda yayınlanan Terzi dizisinin başrolüyle gündem olmuş Çağatay Ulusoy takip etti. 

IMDb'nin sıralamasında Türkiye'deki en popüler oyuncular belli oldu! Zirvedeki isim bakın kim oldu

Listede bir  Ömer, Aile, Adım Farah, Yalı Çapkını, Ego, Gülcemal gibi sevilen dizilerin oyuncuları yer alan en popüler kadın oyuncu isimleri şöyle oldu:  Şifanur Gül, Funda Eryiğit, Tuba Büyüküstün, Demet Özdemir, Serenay Sarıkaya, Burcu Biricik, Ayça Ayşin Turan, Hande Erçel, Afra Saraçoğlu, Melis Sezen, Fahriye Evcen ve son olarak Melisa Aslı Pamuk oldu.

Öte yandan IMDb'nin yaptığı sıralamada yine söz konusu dizilerde sergiledikleri performanla kendilerine hayran bırakan erkek oyuncular ise; Can Yaman, Kıvanç Tatlıtuğ, Engin Akyürek, Burak Deniz, Burak Özçivit, Aras Bulut İynemli, Serkan Çayoğlu, Barış Arduç, Kaan Urgancıoğlu, Akın Akınözü, Engin Öztürk, Selahattin Paşalı oldu.