İstanbul Sultangazi'deki Cebeci Camisi'nde görev yapan imam Murat Gündoğdu, cuma namazı hutbesinde  "28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu" ifadelerini kullanmasıyla sosyal medyada gündem olmuştu. 

İdo Tatlıses çileden çıktı! İmamın cuma hutbesinde söyledikleri için ateş püskürdü!

Sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirilen sözlere bir tepki de İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo Tatlıses'ten geldi. 

İdo Tatlıses çileden çıktı! İmamın cuma hutbesinde söyledikleri için ateş püskürdü!

İmama adeta ateş püsküren İdo Tatlıses, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sonra gençler camiye niye gitmiyor! Gidenin de duyduğu şey şu. Aynı safta namaz kıldığı insanlar için, namazı kıldıran silahlarınızı hazırlayın diyor. Kimin ne olduğunu bilmeden. Yazık. Kendi evin yetmedi mi Allah'ın evine sokuyorsun siyasetini? Kim için silahlanın diyorsun? Karım? Babam? Annem? Kardeşlerim? Arkadaşlarım? Sevenlerim? Sevmeyenlerim? Vatandaşlarım? Senin tersine herkesin içine tohum ekmen gerekirken, soğutmaman uzaklaştırmaman gerekirken..." ifadelerini kullandı. 

Gelen tepkilerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum" İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum"

İdo Tatlıses çileden çıktı! İmamın cuma hutbesinde söyledikleri için ateş püskürdü!

Yayılan görüntülerde tartışmalara sebep olan imam ise konu hakkında "Devletin başındaki adam kim olursa olsun ben her zaman devlet büyüklerine dua eden bir adamım. Bugün hutbenin konusu da gaziler ve şehitler ile alakalıydı. Biz kafatası milliyetçisi de değiliz. Allah için Türk ay yıldızlı bayrağımızın altında bütün etnik gruplar yaşıyor. Bizim Alevi, Kürt, Sünni ile bir sıkıntımız yok. Biz provokatif eylem yapma peşinde değiliz. Cemaatimiz bizi biliyor" dedi.