İbo Show'da yılbaşı için özel çekilen bölümde kullanılan filtre sosyal medyada olay olmuştu. Aşırı filtre yüzünden sanatçıların yüzleri kaybolurken, birçok sosyal medya kullanıcısı Aleyna Tilki, Hülya Avşar, Bülent Serttaş gibi isimlerin katıldığı program hakkında yorumlar yazdı. Çoğu kişi aşırı filtrenin sebebi olarak Hülya Avşar'ı hedef gösterdi.

Hülya Avşar'ın daha önce oynadığı bir dizide de aynı filtrenin kullanılmış olmasından dolayı, "Hülya Avşar filtresi" olarak değerlendirildi. Ünlü oyuncu iddialara tepki gösterdi.

 Kızılcık Şerbeti'nin 'Apo'su Settar Tanrıöğen'in sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme  Kızılcık Şerbeti'nin 'Apo'su Settar Tanrıöğen'in sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme

Avşar, filtre söylentilerine dair verdiği demeçte "Montaj yapılırken fazla kaçmış olabilir. Kimsenin böyle bir talebi olmadı. Asıl ben mağdurum. Günlük hayatta makyaj bile yapmazken neden böyle şeyler konuşuluyor anlamış değilim" dedi. Filtre eleştirileriyle eğlenen oyuncu "Benimkini az kullanmışlar ona üzüldüm" şeklinde konuştu.

(tv100)