Türkiye'nin yıldızlı sahnelerinden bir efsane daha sevenlerine veda etti.

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: Acı haber geldi! Zonguldak'ta maden ocağında göçük: Acı haber geldi!

huysuz virjin vefat etti

Huysuz Virjin olarak sahnelerde ilginç bir şov ekolü yaratan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu'nun son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

SOLUNUM YETMEZLİĞİ VE ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİ TEDAVİSİ GÖRÜYORDU

1 Ekim 1932 tarihinde Trabzon'da dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020 Cuma saat 20:00 sularında hayata gözlerini yumdu. Solunum alıp verememe şikayeti ve ççoklu organ yetmezliği tedavisi gören Huysuz Virjin, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Seyfi Dursunoğlu, 88 yaşına aramızdan ayrıldı.

HUYSUZ VİRJİN İSMİNİN ORTAYA ÇIKIŞ ÖYKÜSÜNÜ ANLATMIŞTI

Huysuz Virjin’e hayat veren usta sanatçı, bu ismin ortaya çıkışını şu sözlerle anlamıştı: ‘Virjin’ adını ünlü kantocu ‘Minyon Virjin’den aldım. Ramazan eğlencesini yönetirken bana “Ay ne huysuzsun hiç birşey beğenmiyorsun” diyorlardı. Çalıştığım arkadaşlar “Virjin’in başına ‘Huysuz’ koy” dediler, böylece “Huysuz Virjin” oldum.

HUYSUZ VİRJİN OLARAK ÜNLENEN SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

seyfi dursunoğlu huysuz virjin

Seyfi Dursunoğlu, bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, Türk drag queen, şarkıcı ve sunucu. 1970'lerden 2000'lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye'de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi. Seyfi Dursunoğlu'nun çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon’da, sonra da İstanbul’da çok mutaassıp bir ortamda geçti. Daha sonra babasının isteğiyle Heybeliada Askeri Deniz Lisesinde yatılı olarak okumaya başladı.

seyfi dursunoğlu vefat

Ancak bir süre sonra bu okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesi'nden mezun oldu. İngiliz Filolojisi'nde başladığı üniversite öğrenimini maddi sıkıntılar nedeniyle yarım bıraktı. Askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladıktan sonra SSK’da memur olur ve tam on sekiz yıl burada memur olarak çalıştı 1970 yılında Huysuz Virjin’in doğumuyla memuriyet yaşamını bitiren Seyfi Dursunoğlu böylece gösteri dünyasına ve sanat yaşamına ilk adımını attı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı; ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklifler aldı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük solistleriyle paylaştı.

huysuz virjin seyfi dursunoğlu

2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıktı ve "Bu benim son kantom" diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dile getirmişti.

Editör: TE Bilişim