Sahnelerin Huysuz Virjin'i Seyfi Dursunoğlu, 88 yıllık hayatını noktaladı. Hayatı boyunca hiç evlenmeyen ve ailesinden kimsesi kalmayan Seyfi Dursunoğlu, yıllarca çalışıp biriktirdiği 15 milyon liralık servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladı.

türkan saylan çağdaş yaşamı destekleme derneği

Dursunoğlu, bu parayı daha önce Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışlayacağını duyurmuş ancak vakıfa bir olay nedeniyle kırılıp bu kararından vazgeçmişti.

Seyfi Dursunoğlu, 2012 yılında verdiği bir röportajda ise 40 yıllık birikimi olan 15 milyon TL'yi Türkan Saylan'ın kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) bıraktığını ifade etmişti.

"NEDEN BENİM İÇİN BİR GECE DÜZENLENMİYOR DA BAŞKA BİR GECEDE BANA ŞİLT VERİLİYOR?"

seyfi dursunoğlu miras

Dursunoğlu yaptığı bir röportajda, konuyla ilgili olarak, "40 yıldır çalışıyorum. 40 yıllık birikimimi bildiğiniz gibi Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışlayacağımı açıklamıştım. Ancak bir şey oldu ve bundan vazgeçtim. Vakıf yetkilileri bir gün beni aradı ve Alâeddin Yavaşça için bir gece düzenlediklerini, o geceyi sunmamı istediler. Bunun karşılığında da bana bir şilt vereceklerini belirttiler. Sonra düşündüm. Ben de bir sanatçıyım. Neden bana bir gece yapılıp da şilt verilmiyor da başkasının adına yapılan bir gecede veriliyor dedim. Üzüldüm ve kırıldım tabii ki. O zamana kadar kendilerine bağışta bulunmuştum. Ama şimdi mirasımı Türkan Saylan'ın Derneği'ne (ÇYDD) bırakmaya karar verdim" ifadelerini kullanmıştı.

"15 MİLYONA YAKIN PARAM VAR"

Dursunoğlu ne kadar mirasınız var sorusuna ise, "15 milyona yakın bir param var. Tabii bunun içinde Çengelköy'deki evim, mal varlığımda dahil" şeklinde yanıt vermişti.

seyfi dursunoğlu sema denker

Nuri Alço: Türkiye'nin en güzel kadınlarıyla seviştim Nuri Alço: Türkiye'nin en güzel kadınlarıyla seviştim

HUYSUZ VİRJİN 17 TEMMUZ CUMA SAAT 16:45'TE HAYATA VEDA ETTİ

15 gün önce mide rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yatan Seyfi Dursunoğlu, solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındı. 3 gün boyunca yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak tedavi gören usta sanatçı Dursunoğlu, 17 Temmuz Cuma günü saat 16:45'te hayatını kaybetti.

"EVDE YAPAYALNIZIM"

Magazin muhabiri Sema Denker, yıllar önce Seyfi Dursunoğlu'na "ölüm"le ilgili ne düşünüyorsunuz diye sormuş Huysuz Virjin bakın bu soruya nasıl cevap vermişti?

- Ekranda, ‘Bir yıldız daha kaydı’ haberi geçtiği zaman ne hissediyorsunuz?

huysuz virjin gafur uzuner

“Yüreğim cız ediyor. 90 yaşına kadar yaşayan var. Ama o kadar da yaşamak istemiyorum. Pinpirik hale geldikten sonra da gitmek istemiyorum, yüzüme bakılırken de. Neyse sonuçta insanlar yaşlandıkça ölüm sürekli olarak aklınızda oluyor. Ben de öyle düşünüyorum. Artık günlerim azaldı... Eskiden dargınlıklarım 6 ay sürerken, şimdi üç saat sürüyor. Çünkü altı ay bekleyecek zamanım yok diye düşünüp, ona göre hareket ediyorum. Tek bir arzum var o da sahne üzerinde ölmek. Evimde yatalak olarak gitmek istemiyorum. Ama şunu da biliyorum ki benim için, ‘Türkiye’ye gelmiş ender sanatçılardan biriydi’ denilecek. Yaşarken bir heykelim dikilmedi ya da bir yere adım verilmedi diye şikayetçi değilim. Ben Türkiye’de çok zor bir işi kabul ettirdim. Bunu kabul ettirmek bile bana yeteri kadar keyif veriyor. Dolayısıyla yaşarken benim değerim bilindi, bilinmedi diyemem.

EN ÇOK VEFASIZLIKLARA ÜZÜLÜYORUM, EVDE YAPAYALNIZIM

Beni en çok vefasızlıklar üzüyor, canımı acıtıyor. İnsanın bir yaştan sonra ahbapları azalıyor. Aç telefonu, dolsun evin. Benim isteğim bu değil. Ama beş tane ama üç tane bana son günümde bir bardak su verebilecek dostlara ihtiyacım var. Bu sayının azalmasına fazla üzülmüyorum. Çünkü dostlarımın, sanatçı olduktan sonra benden beklentileri değişti. Menfaati olmadan kimsenin aramadığını gördüm. Bu kişileri de hayatımdan çıkarmayı başardım. Çok az dostum var. Onların sayısı da on kişiyi bulmaz. Dışarıda kendimi hiç yalnız hisstmiyorum. Ama evde yapayalnızım.”

Editör: TE Bilişim