Usta oyuncu Hülya Duyar, NTV’de yayınlanan Ceyda Düvenci’nin sunduğu ‘Bambaşka Sohbetler’in konuğu oldu.

Oyunculuğunun yanı sıra bir yetenek avcısı da olan Hülya Duyar, Hande Erçel ve Meryem Uzerli’yi nasıl keşfettiği anlattı.

‘TATAR RAMAZAN’DA KONUK OYUNCU OLARAK OYNADI’

Duyar, Hande Erçel’i nasıl keşfettiğini ve ilk oyunculuk günlerini şu sözlerle anlattı:

“Meral Ablacığım (Meral Okay) bana ‘Hülyacığım no name, tanınmayan bir oyuncu bak’ demişti. Almanya’da cast direktörlüğü ve uygulayıcı yapımcılık yaptığım için, mesleğim olduğu için… Tatar Ramazan’ın cast direktörlüğünü yapıyordum; Hande bir arkadaşımın arkadaşıydı. Hiç oyunculuk yapmamıştı, tanıştım ve çok sevdim. Tatar Ramazan’da 3 bölüm oynattık konuk oyuncu olarak. Yönetmene rica etmiştim, Hande de o ricama şahit oldu, ana kastta olmasını istiyordum ama olmadı, 3 bölümlük konuk oyuncu olarak oynadı. Oyuncu olmak istiyordu, Hande’yi o zaman ki menajerine yönlendirdim onu, hep de kontakta kaldık.”

‘MERYEM UZERLİ’Yİ TÜRKİYE’YE GETİREN BENİM’

İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum" İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum"

Hülya Duyar, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki ‘Hürrem Sultan’ karakteriyle hafızalarda yer eden Meryem Uzerli’yi ilk keşfettiği dönemi şu sözlerle anlattı:

“Meryem Almanya’da oyunculuk yapıyordu, Meryem’i 17 yaşından beri tanıyorum. Meral Abla ve Meryem için güzel bir tesadüf oldu. Meryem Uzerli’yi Türkiye’ye getiren benim.”