Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in ifşa videolarıyla gündeme gelen Azerbaycanlı iş insanı Mübariz Mansimov, Ayvalık’ta şarkıcı Hülya Avşar ile bir araya geldi.

Azra Akın bebeğini denizle tanıştırdı Azra Akın bebeğini denizle tanıştırdı

İkilinin bir teknede çekildiği tahmin edilen görüntülerde samimi pozlar vermesi dikkat çekti.

Söz konusu fotoğrafı Instagram hesabından paylaşan Mansimov, “Ayvalık’a uğrayıp can dostum Hülya Avşar’ı görmemek olmazdı” notunu düştü.

Hülya Avşar Mübariz Mansimov ile Ayvalık'ta buluştu

Sedat Peker geçen yıl yaptığı açıklamada, Türkiye’de iş yapan Azerbaycanlı Mübariz Mansimov’un mülklerine “çöküldüğünü” söylemişti.
Peker, Azerbaycanlı oligarklardan Anar Alizade, Mansimov’un en yakınındaki isimlerden eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ile AKP Elazığ Milletvekili olan oğlu Tolga Ağar’ın Yalıkavak Marina’yı ele geçirdiklerini öne sürmüştü.
Mansimov ise marinanın satışında dolandırılmasına neden olmakla suçladığı eski yöneticilerinin ifadesiyle ‘FETÖ’ davasında 5 yıl ceza almıştı.

Mansimov, 2 Eylül 2021 tarihinde İsmail Saymaz’a verdiği söyleşide Pensilvanya’ya Ağar’ın isteği üzerine ve özel uçağıyla gittiğini, Ağar’a Ulus’taki evini bedelsiz verip kira almadığını, Marinadaki benzin istasyonunu Ağarlara armağan ettiğini söylemişti.

Bununla birlikte Mansimov, Tolga Ağar’ı yönetim kurulu üyesi olarak atadığını, Ağar, Aydın Yenipazar Cezaevi’nde tutukluyken her hafta ziyaret ettiğini Cezaevinin tadilatını üstlendiğini cezaevi yakınına helikopter pisti yaptırdığını da iddia etmişti.

Editör: TE Bilişim