Alişan kardeşi Selçuk Tektaş'ı andı Alişan kardeşi Selçuk Tektaş'ı andı

Geçtiğimiz yıl oyuncu Ali Atay’la nikah masasına oturan ve bu birliktelikten Fikret Ali adında bir erkek çocuk dünyaya getiren Hazal Kaya, doğum sonrası başlayan karantina süreci nedeniyle uzun süredir setlerden uzak kalmıştı. ‘Benden Ne Olur?’ adlı filmle kariyerine kaldığı yerden devam eden güzel oyuncu, suskunluğunu Elle dergisine verdiği röportajla bozdu. Konuşmasında ‘Kilolu kadınların sektörde çektiği zorluklara’ değinen Hazal Kaya açıklamalarıyla magazin gündemine oturdu.

“SADECE GÜZEL OLDUKLARI İÇİN BAŞARILI OLMUYORLAR”

“SADECE GÜZEL OLDUKLARI İÇİN BAŞARILI OLMUYORLAR”

Röportaj sırasında samimi açıklamalar yapan Hazal Kaya, “Kilo aldığım dönem kapak çekimine gidip, sonrasında iç sayfalara alındığımı öğrendiğim oldu” dedi ve ekledi:  “Dizi sektörü de kilolu diye kadına başrol vermiyor. İnsanlar güzellik standartlarına uyan kadınları izlermiş… Zayıf ya da güzel kadınlar da sadece öyle oldukları için başarılı olmuyor. Bu algı da çok klişe ve yanlış. Bu değersizleştirmenin bir parçası.”

“KENDİLERİNİ ÖLDÜRMELERİNE SEBEP OLABİLİRSİNİZ”

“KENDİLERİNİ ÖLDÜRMELERİNE SEBEP OLABİLİRSİNİZ”

Yaşadığı zorluklardan bahseden Kaya,  takoz kullandığı ve şeker hastalığı yüzünden aldığı kilolar için sosyal medyada yaralayıcı şeyler yazıldığını belirtti. Konuşmasına, “Bunu hassas insanlara yaptığınızda, zayıflama haplarıyla kendilerini öldürmelerine bile sebep olabiliyorsunuz, yapmayın! dedim" sözleriyle  devam eden başarılı oyuncu, "Bu uğradığım şiddet, başkalarına güç vermek arzusu yarattı” ifadelerini kullandı.

SİNİRLENMİŞTİ

Hazal Kaya, hamilelik döneminde kendisine yöneltilen 'Kaç kilo aldınız?' sorusuna sinirlenmişti.

Editör: TE Bilişim