Türk televizyonlarına Huysuz Virjin karakteriyle iz bırakan Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz Temmuz ayında hayatını kaybetmişti. 87 yaşında hayata gözlerini yuman usta sanatçının vasiyeti dün resmi olarak açıklandı.
Hayatını Kaybeden Seyfi Dursunoğlu Mal Varlığını Kime Bıraktı?
İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmanın ilk oturumunda Dursunoğlu’nun mal varlığını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu.

EV VE TÜM BİRİKİMİ ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME VAKFI’NA
Usta sanatçı, daha önce verdiği röportajlarında belirttiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekle Vakfı’na, Üsküdar’da oturduğu evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı.
Usta sanatçı, evindeki şahsi eşyalarını yeğeni Güliz Buyrukbilen’e bırakırken, yardımcısı Ümit Yazıcı’ya ise kullandığı Land Rover marke cipini vasiyet etti.

SAHNE KIYAFETLERİNİ TÜRKER İNANOĞLU VAKFI’NA
Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteri ile özdeşleşen sahne kıyafetlerini ve aksesuarlarını muhafaza edilip sergilenmek kaydıyla Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti.
Hayatını Kaybeden Seyfi Dursunoğlu Mal Varlığını Kime Bıraktı?
Dursunoğlu’nun cenaze işleri ve Üsküdar Küplüce Aile Mezarlığı’ndaki mezarının yapımı da Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı tarafından üstlenmesi istenirken, aynı şekilde vasiyetnamenin uygulanması işlemlerinin de derneğin avukatları tarafından yapılması belirtildi.
Vasiyetname okunurken Dursunoğlu’nun 2 mirasçısı yer almadığı için 24 Aralık tarihinde ikinci bir celse daha görülecek.

Hayatını Kaybeden Seyfi Dursunoğlu Mal Varlığını Kime Bıraktı?

Azra Akın bebeğini denizle tanıştırdı Azra Akın bebeğini denizle tanıştırdı

Vasiyet okunduktan sonra vasiler itirazda bulunmazlarsa mal varlığının dağıtımı gerçekleşecek.

Editör: TE Bilişim