Türk popunun sevilen ismi Hande Yener, Müslüm Gürses hayranı çıktı. Yener, verdiği röportajda Gürses için, “Bence çocukla çocuk, gençle genç, yaşlıyla yaşlı olabilen; herkese hitap edebilen bir kraldı” dedi.

hande

Yeşilçam’dan hangisi sizin kadınınız: Türkan Şoray mı Filiz Akın mı?

- Onları paylaştık biz aile içinde. Türkan Şoray benim ilahem, ablamınki Filiz Akın.

filiz

İkisini de yaptınız, hangisi daha zor: Plaj sahibi olmak mı gece kulübü mü?

- Plaj çok eğlenceli. Çünkü herkes tatil modunda. Akşamüstü beş gibi happy hour başlıyor. Ben o saatlerde gidiyorum. Performans yapıyoruz. Konser gibi mesafeli değil. Herkesle tanışabiliyorum, fotoğraf çektiriyorum, sohbet ediyoruz.

Zaten sekiz gibi bitiyor. İki sezon plajda bunu yaptık. Şu anda yapmıyorum ama benim için çok güzel bir deneyimdi.

Sonradan ikisiyle barıştınız ama vaktiyle hangi tazminat içinize daha çok oturdu: Demet Akalın’a ödediğiniz 10 bin mi Serdar Ortaç’a ödediğiniz 3 bin mi?

- Yok, o davalar kapandı. Hiçbir şey ödemedim. Komik komik polemiklerdi...

Hangi düetiniz daha nostaljik tat bıraktı: Müslüm Gürses’le yaptığınız “Sorma Ne Haldeyim” mi Erol Evgin’le yaptığınız “Sevdan Olmasa” mı?

- Müslüm Gürses... Benim de çocukluğumdan beri bildiğim “Konuşsana Bir Tanem”, benim için özeldir. Bir yılbaşı çekiminde tanıştık. Müziğe olan sevgisi; bana, seyirciye, herkese karşı tavrı çok samimiydi. Biri benim, biri onun, iki şarkıda performans yaptık. Bence çocukla çocuk, gençle genç, yaşlıyla yaşlı olabilen; herkese hitap edebilen bir “kral”dı. “Sana Kırmızı Çok Yakışıyor”u bile okudu benimle.

hande

Devin Özgür Çınar Cumhurbaşkanı’nın sanat camiasına yaptığı cağrıya yanıt verdi Devin Özgür Çınar Cumhurbaşkanı’nın sanat camiasına yaptığı cağrıya yanıt verdi

İmkânınız olsa hangisiyle kahve içmek isterdiniz: Brad Pitt mi Johnny Depp mi?

- İkisini de aynı saatte, aynı yere çağırırdım.

İki büyük idolünüzden hangisiyle komşu olmak isterdiniz? Madonna mı Jennifer Lopez mi?

- Madonna... Bitmek bilmeyen bir enerjisi var. Bir dönem onun dansçısı Luca Tommassini ile çalışma fırsatım olmuştu. O söylemişti: “Biz 6 saat prova yaptıktan sonra, Madonna tek başına provaya devam ediyor.”
Beni en çok etkileyen tarafı o. Ona komşu olsaydım hemen tanışmanın fırsatını kollardım Ekibiyle neler yaptığını, gününü nasıl geçirdiğini merak ediyorum...
Yaşayan bir efsaneyle komşu olup tanışmak rüya gibi bir şey olurdu. Ne demişler? Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Belki konserlerine de böylece bedava girerdim.

madonna

Rüyanızda hangisiyle müzik tartışmak isterdiniz: Kayahan mı Barış Manço mu?

- Barış Manço’yu görmek isterdim. Çocuklarla iletişimini beğeniyorum. Şarkılarının, anlattığı hikâyelerin hepsinde harika bir iletişim ve samimiyet var. Ama müzik tartışmak yerine müzik yapmayı yeğlerdim. Mesela birlikte “Dönence”yi performe etmek...

barış manço

Editör: TE Bilişim