Hande Macit, Mersin'in Tarsus ilçesinde doğmuş ve 12 yıl önce eğitim almak için Hollanda'nın Rotterdam şehrine yerleşmişti. Bu dönemde Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern Dukalığı'nın Veliaht Prensi 31 yaşındaki Georg Alexander ile tanışan Hande Macit, bir süre sonra aşka dönüşen arkadaşlıklarını evliliğe taşımış ve düşes unvanını almıştı. Tarihte düşes unvanını alan ilk Türk olan Macit, eşi Mecklenburg-Vorpommern Dukalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander ile nasıl tanıştıklarını anlattı.

HANDE MACİT MECKLENBURG DÜŞESİ OLMA SÜRECİNİ ANLATTI

Macit, "Eğlencede Alexander'la göz göze geldik. Çok etkilendim ancak utandığım için konuşamamıştım. Sonra Alexander yanıma geldi. Sohbetimiz başlayınca kendisine aşık oldum. Prens olduğunu tanıştıktan 2 hafta sonra öğrendim ve çok şaşırdım. Ailemle paylaşıp fikirlerini aldım" ifadelerini kullandı.

BAU Radio Müzik Onair ödüllerine ünlü akını! BAU Radio Müzik Onair ödüllerine ünlü akını!

Takvim Gazetesi'ne de konuşan Macit, "Evlenme teklifini Rotterdam'da aldım. Yüzüğü kendisi tasarladığı için görmüştüm. O yüzden teklif sürpriz olmadı. Hep astronot olmayı istemiştim. Prenses olmak gibi bir hayalim yoktu. Alexander'ın ailesi beni oldukça sıcak karşıladı. Katıldıkları ve düzenledikleri etkinlikler bizlerden tamamen farklı ancak bunu garipsemedim" dedi.

Hande Macit Mecklenburg düşesi olma sürecini anlattı: