Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, 22 yıl boyunca gerçekleştirmeyi hayallediği Kemal Sunal Müzesi projesini, Sunay Akın ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile işbirliğiyle hayata geçiriyor.

Bu özel müzede, ünlü sanatçının kişisel eşyaları, unutulmaz film karakterlerinin kostümleri ve onun sinema kariyerine damgasını vuran film afişleri gibi pek çok hatıra, Göztepe Parkı'ndaki sergi alanında ziyaretçilerle buluşacak.

Kemal Sunal'ın 2000 yılında kaybettiğimiz değerli oyuncunun anısını yaşatmayı amaçlayan müze projesi, hazırlık aşamasında ilerlerken Gül Sunal da eşinin hayatından izler taşıyan eşyaların taşınma sürecini, duygusal anlarla dolu fotoğraflarla birlikte Instagram hesabında paylaştı.

"ARTIK SEVENLERİNE EMANET"

ÖZEL HABER: Nefise : Belki ikinci oldum ama... ÖZEL HABER: Nefise : Belki ikinci oldum ama...

Gül Sunal, paylaşımına “Kemal, evimizden temelli gidiyor. Canım Sunay Akın ve Ekrem İmamoğlu Bey’in mükemmel projesi olan Göztepe Parkı'ndaki Kemal Sunal Müzesi için yıllardır seve seve baktığımız eşyaları ölümsüzlüğe gidiyor. Elbette çok güzel bir sebeple ayrılıyoruz ama evden tamamen gidiyor gibi bir hisse kapıldım. Artık sevenlerine emanet” notunu düştü.

Editör: İlayda Dülger