Geçtiğimiz günlerde eşi Semih Öztürk'ten boşanan ünlü fenomen Kurretülayn Matur hakkında köşe yazısı yazan Ahmet Hakan herkesi şaşırttı. Herkes Hakan'ın neden böyle bir yazı yazdığını merak etti. 

Gazeteci Ahmet Hakan'ın

"Adı Kurretülayn olan bir magazin ünlüsü var"

ADI Kurretülayn olan bir magazin ünlüsü var. Soyadı Matur. Acun’un yarışmacılarındanmış galiba. Şu anda işi gücü nedir, bilmiyorum. Ama adı çok dikkatimi çekiyor.

Wanda Nara çırılçıplak... Wanda Nara çırılçıplak...

Adı ve soyadından yola çıkarak yazısına başlayan Hakan, kendi yazı konularından uzak olan Kurretülayn Matur'un ismine takılarak çok fazla dikkatini çektiğini dile getirdi.

Gazeteci Ahmet Hakan'ın

İSMİNİN ANLAMINI AÇIKLADI!

Furkan Suresi’nin 74. Ayet’inde geçer bu tabir. Anlamı tam olarak şudur:

“Göz aydınlığı, göz sevinci, göz süruru.”

 Siyaset, Ekonomi, Gündem, Yaşam gibi konu başlıklarını yazılarında ele alan Ahmet Hakan, sizce yazdığı bu anlamsız yazıda kime mesaj vermeye çalışıyor? Ahmet Hakan'ın, Kurretülayn Matur merakı bir anda nasıl başladı?

Fakat telaffuzu ne kadar da zor bir isim. En basit isimleri yazma ve telaffuz etme konusunda sıkıntı çeken milletimiz, bu isim karşısında arıza vermez de ne yapar? Bunu yazan nüfus memuru kör olmuş mudur acaba? Bu ismi koyan anne baba, çocuğunun çekeceği çileleri nasıl göze almıştır?

Benim de işte böylesi tuhaf, gereksiz, bana hiçbir şey kazandırmayan meraklarım vardır.

 

Editör: TE Bilişim