Tolgahan Sayışman'ın tatil yaptığı tekne çok konuşuldu! Tolgahan Sayışman'ın tatil yaptığı tekne çok konuşuldu!

Şimdilerde Kızılcık Şerbeti dizisinde Ömer karakterini canlandıran Barış Kılıç hakkında ortaya çıkan iddialar gündeme bomba gibi düştü. Kılıç ise, hakkında birkaç gündür sosyal medyada yürütülen karalama kampanyasına tepki gösterdi.

"VİDEONUN ÜÇÜNCÜ BİR KİŞİ TARAFINDAN ÇEKİLMEDİĞİ RAPORLA SABİTTİR"

Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, yıllar sonra gündeme gelen konuyla ilgili sessizliğini bozdu. Kılıç'a atılan itiraflardan dolayı vicdanının rahat etmediğini söyleyen Volkan, Birsen Altuntaş'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "18 sene önce girdiğim davanın tek sanığı vardı. O da yargılandı. Mahkum oldu ve cezası infaz edildi. Son zamanlarda sosyal medyada çıkan G.Ö'nün videolarını Barış Kılıç'ın çektiği iddia edilmekteyse de bu husus tamamen gerçeklere aykırıdır. Videonun üçüncü bir kişi tarafından çekilmediği bilirkişi raporuyla sabittir. Tarafımca üçüncü bir kişi olduğuna ilişkin bir emare olmuş olsaydı, mutlaka şikayet ederdim. Mahkemede dinlenen otelin güvenlik görevlilerinin beyanında otel odasına iki kişinin çıktığı, bir kişinin lobide beklediği ve daha sonra bu kişinin otelden ayrıldığı beyan edilmiştir."

‘’VİCDANIM RAHATSIZ OLDU"

"Ayrıca o tarihte Kadıköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen 'Özel hayatın gizliliğine ilişkin' davada da Barış Kılıç hiç yargılanmamıştır. Antalya'da görülen ana davada sadece tanık olarak dinlemiştir. Ben davalarımla ilgili demeç veren bir avukat değilim. Ancak masum bir insana karşı yapılan bu iftiradan dolayı vicdanım rahatsız oldu. Ve bu hususu, yani Barış Kılıç'ın olay gecesi odada olmadığını açıkça beyan ediyorum."

Avukatın ardından bir açıklama daha yapan Barış Kılıç, "18 yıldır hiçbir günahım yokken, sırf kimse daha fazla mağdur olmasın diye sessizliğimi ısrarla koruduğum bu konuyu, bilerek, isteyerek, art niyetli olarak bana, aileme ve kariyerime sistemli ve organize bir şekilde zarar vermek için sosyal medyayı kullanan sözde insanlardan, bu iğrençliğin hesabını maddi ve manevi olarak yargı önünde soracağım. Bu insanlık dışı iftiralardan dolayı çocuklarımın ve ailemin gözünden akan her damla yaşa sebep olanlar, bunun bedelini ödeyecekler. Bu konunun kamuoyunda aydınlanmasına, vicdanını ortaya koyarak Birsen Altuntaş'a açıklamasını yapan Gamze Özçelik'in dava avukatı Sn Fatih Volkan'a teşekkür ederim. Bu süreçte yanımda olan tüm sevenlerime, sonsuz minnetimi ve teşekkürlerimi iletirim" dedi.

NE OLMUŞTU?

Gökhan Demirkol ile Gamze Özçelik'in tecavüz ve kaset skandalında görüntüleri çeken kişinin Barış Kılıç'ın olduğu iddia edilmiş ancak Gökhan Demirkol, o dönem mahkemede hakimin "Üçüncü kişi var mı?" soruna "Kesinlikle yok, görüntüleri ben çektim." yanıtını vermişti.

Yıllar önce yaşanan olayın yeniden gündeme gelmesiyle konuşan Barış Kılıç ise "Bir gazetenin magazin ekinin yalan haberinden yola çıkarak hakkımda iğrenç iftiralarda bulunan herkese yargı önünde hesap soracağım. Israrla anlamak istemeyenlere söylüyorum. Bu iddiaların hiçbiri doğru değildir. Yalan haberdir. Bilmeden iftira atıyorsunuz. Gerçekten yazık" ifadelerini kullandı.

Editör: İlayda Dülger