Erdal Beşikçioğlu dansıyla gündem oldu Erdal Beşikçioğlu dansıyla gündem oldu

İlk bölümü 8 Eylül 2015 tarihinde atv ekranlarında gösterilmeye başlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi kadrosuna Pelin Akil'i dahil etti.

pelin akil eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba, Yunus Emra Yıldırımer gibi isimlerin rol aldığı dizinin 5. sezonuna Engin Benli, Ünal Silver, Hakan Atalay, Adnan Biricik ve Erol Babaoğlu gibi isimler de yer alıyor.,

pelin akil eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine sürpriz bir isim katıldı.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; ekranların fenomen dizileri arasında yer alan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a bir bomba isim daha katıldı.

Dizinin güçlü kadın karakteri olacak olan Pelin Akil, yeni sezonda hayranlarıyla buluşacak.

PELİN AKİL KİMDİR?

Pelin Akil, 17 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Makedon göçmeni babası ise Boşnak'tır. İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünde iki yıl boyunca eğitim alan Pelin Akil ardından eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde tamamlamıştır.

pelin akil

Televizyon ekranlarında 2011 yılında yayımlanmaya başlayan ve 4 sezon süren Arka sıradakiler dizisinde canlandırdığı Zehra karakteri ile adım atmıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile 2016 yılında evlenen Pelin Akil’in 2 çocuğu bulunmaktadır.

Marika'nın Serveti, Abim Geldi, İstanbulname, Depo, Sersefil-Korkuyorum sevgilim ve Rent Müzikali gibi birçok tiyatro ve Aile İşi, Ne Münasebet, Aşktan Kaçılmaz, Kızıl Elma, İnadına Yaşamak, Osmanlı Tokadı, Suskunlar, Seksenler ve Kurt Kanunu gibi dizilerde roller almıştır. Pelin Akil, 1.72 metre boyunda, 56 kilo ve Koç burcudur.

eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

Son olarak 2018 yılında gösterime giren Keşif adlı sinema filminde rol alan Pelin Akil. Türk televizyon izleyicisi ile ilk olarak FOX ekranlarında yayınlanan Arka Sıradakiler dizisiyle çıktı.

Editör: TE Bilişim