Eser Yenenler, Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın Instagram’da yaptıkları “Mücbir Sebepler” adlı canlı yayında bir şiirle dalga geçtiği iddialarına yanıt verdi. Programın o bölümüne katılmadığını ve görüntülerin montajlandığını ifade eden Yenenler, konu ile ilgili yorumda bulunanları affetmediğini söyledi.

“HERKESE DAVA AÇTIM…”

“Linç kültürünün malzemesi haline dönen montajlanmış video hakkında söyleyeceklerim var. Yayınlanan video ve Nazım Hikmet şiirini okuyan şairimizle yapılan yayında, sanılanın aksine canlı yayına bağlanmadım. O günden tam 3 gün sonra canlı yayına bağlandım ve konu tamamen küçükken şevkle ve hiddetle okuduğum 23 Nisan şiirindeki üslubumdu” diyen Eser Yenenler, şöyle devam etti: “Eğer öyle olmasaydı 23 Nisan’da okuduğum o şiiri paylaşmazdım. Haksız yere benim Atatürk ve vatan sevgime dilini uzatan herkese hakaret davası açtım.”

NE OLMUŞTU?..

Oyuncu Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş, Instagram’dan yaptıkları canlı yayına katılan Eser Yenenler’in içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün de yer aldığı Milli Mücadeleyi konu alan Nazım Hikmet şiiriyle dalga geçtiği ileri sürülmüştü.

Martı'nın "Baron" savaşı! Martı'nın "Baron" savaşı!

Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın tiyatro sanatçısı Orhan Aydın’ın okuduğu ve sözleri Nazım Hikmet’e ait olan şiirle alay ettiği sırada Eser Yenenler’in de canlı yayına dahil olduğu ve içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün de geçtiği şiiri alaycı bir üslupla okuduğu ortaya çıkmıştı.

Editör: TE Bilişim