TRT'nin efsane yarışması 'Evet-Hayır' ile tanınan televizyon dünyasının duayen ismi Erkan Yolaç (89) uzun süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Jkljoş

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Solunum sıkıntısı nedeniyle hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç'ın tedavisi multidisipliner yaklaşımıyla sürdürülmüştür."

"Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs akşamı saat 21.00'de vefat etmiştir."

"Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

Nisa Bölükbaşı sevgilisi Yiğit İnanlı'yı paylaştı Nisa Bölükbaşı sevgilisi Yiğit İnanlı'yı paylaştı

ERKAN YOLAÇ KİMDİR?

Erkan Yolaç 1935 yılında Kırklareli'de doğdu. Ortaöğretimini Saint Joseph Fransız Lisesi'nde başlayan Yolaç, babasının işi nedeniyle 1951'de Karabük'e taşınınca eğitimine yatılı olarak Kastamonu Lisesi'nde devam etti. Lisede ilk sunuculuk deneyimini yaşayan Yolaç, dönemin belediye başkanının isteği üzerine belediye anonslarını yapmaya başladı.

1959'da İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi'nden iç mimar olarak mezun olan Yolaç, 1960 yılında Ankara Radyosu'nda bayrama özel eğlence programını sundu.

Huysuz Virjin, Orhan Boran, Leyla Sayar gibi isimlerle gazinolarda da çalışan sunucu, daha önce BBC'de yapılan 'Evet-Hayır' yarışmasını kendi tarzına uyarlayarak ilk defa 1962'de Caddebostan Gazinosu'nda sahneledi.

1970 Türkiye Güzeli olan Asuman Tuğberk ile 1976 yılında evlendi. Çiftin bir kızı ve bir oğlu oldu.

Erkan Yolaç, 1985'ten itibaren de TRT'de her pazar günü yayınlanan 'Evet-Hayır' yarışmasında sunuculuk yaptı.

Editör: İlayda Dülger