Önceki gün İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürülen işadamı, zararı karşılaması ve müştekinin şikâyetinden vazgeçmesi üzerine savcılık ifadesinin ardından serbest kaldı.

Akkuş, adliyeye sev edilirken karşısında basın mensuplarını görünce “İddiaları haber yapıyorsunuz. İddia haber olmaz. Hepsi yalan dolan, bıktım sizden artık” sözleriyle ateş püskürmüştü. 

Şallı ise çıkan haberlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile evde olduğunu belirtmiş ve "Hemen buradan size video çekmek istedim. 1 saat evvel gibi 'Ebru gözaltına alındı' gibi bir haber çıkmış. Böyle bir şey söz konusu değil. Hemen bunu evden video çekerek, hem ispatlamak hem de doğrusunu söylemek istedim. Basından arkadaşlarımız da yanlış haber yapmasınlar. Eşimin işiyle ilgili bir ifade vermesi gerekti, onun dışında benlik bir durum zaten söz konusu değil. Bilginize sunarım" ifadelerini kullanmıştı. 

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş neden gözaltına alındı? Akkuş'tan açıklama geldi!

Akkuş’un gözaltına alınma nedeni de ortaya çıktı. Ö.A.(24), iddiaya göre 31 Mayıs’ta kripto paraya çevirmesi için işadamına 500 bin dolar verdi. Daha sonra parasının akıbetiyle ilgili bilgi alamayınca da savcılığa başvurdu.

Farah Zeynep Abdullah, detoks kampında! Farah Zeynep Abdullah, detoks kampında!

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş neden gözaltına alındı? Akkuş'tan açıklama geldi!

Uğur Akkuş, çıkan haberler üzerine şu açıklamayı yayınladı:

“Şirketlerimden biri, başka bir şirketle ticari itilafa girmiş. Biz şikâyetçi olmuştuk. Onlar da bizim hakkımızda şikâyetçi olmuş. Savcılık ifademin alınmasına karar vermiş. İfade verdim, serbest bırakıldım.”