Usta sanatçı Gülden Karaböcek’in sosyal medyada paylaşılan bir görüntüsü kısa sürede gündem oldu.Bir dönemin müzik efsanesinin bir çorbacıda sahne aldığı iddia edildi. Videoyu izleyen Karaböcek’in hayranları, “Sanata sanatçıya asla değer yok”, “Çok zoruma gitti. Düzgün bir sahne yok mu Gülden Karaböcek için”, “Ekmeğin ayıbı yok, helalinden kazanıyor” gibi yorumlarda bulundu.

 Demet Akalın ise  “Tüm eniştecilerin sonu böyle olsa izlesek” yorumunu yaptı. O yorum olay yarattı. Nur Düzgit'ten yanıt gecikmedi.

Akalın’ın "enişteci" yorumuna Gülden Karaböcek’in kızı Nur Düzgit’ten 2.Sayfa’ya yaptığı açıklama:

 “Orası çorbacı değil, otantik mekandı. Annem Konya’dan çok istek alınca imza günü yaptık. Mekan sahibi Dilek Taşı’nı playback çaldı, annem ısrar üzerine eşlik etti. Yani çorbacıya düşmedi. Annemin çorbacıda sahne aldığı haberlerini hiç dert etmedik, ama Demet Akalın’ın "enişteci" yorumu bizi çok üzdü. Onu annem de, ben de çok severdik. Şimdi sayfamdan Demet’le fotoğrafımızı siliyorum, konser bileti almıştım. Onu da yırtıp atıcam. Sözleri 50 yıllık bir sanatçıya yapılmış büyük bir saygısızlık, terbiyesizlik!" 

İşte o fotoğraf:

Balayı yerine yardıma gittiler Balayı yerine yardıma gittiler

Editör: İlayda Dülger