2019 Avrupa Voleybol Şampiyonası final maçında A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Sırbistan'ı konuk etti. Ankara Spor Salonu'nda oynanan mücadeleyi Sırbistan setlerde 3-2 kazanarak şampiyon oldu.

Maçı izleyen şarkıcı Demet Akalın'ın Milli Takımımızın İtalyan Başantrenörü Giovanni Guidetti hakkında yaptığı bir paylaşım ise sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıklarından biri oldu.

"Demet Akalın'a sporseverlerden tepki

Akalın'ın maç sonrasında, "Koçumuz niye Türk değil, kaybetmezdik" mesajını paylaşmasıyla eleştiri yağmuruna tutuldu.

Hem uluslararası arenada hem de ülkemizde birçok başarıya imza atan 46 yaşındaki Başantrenörü Giovanni Guidetti'nin başarılı kariyerini bilenler, Demet Akalın'a tepki gösterdi.

Giovanni Guidetti 10 yıldır Türkiye'de

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın İtalyan Başantrenörü Giovanni Guidetti, Türk voleyboluna büyük katkılar sağlamış olması ile tanınıyor. 2008 yılından beri Türkiye'de görev yapıyor.

Giovanni Guidetti kimdir?

1972 yılının Şubat ayında, İtalya Modena'da dünyaya gelmiştir. İtalyan antrenör, geçmişte bir süre voleybol oynamış, hatta o dönemde antrenörlüğünü babası üstlenmiştir. İlerleyen süreçte ise voleybol antrenörü olmaya karar vermiştir.

1995 senesinden 1998'e kadar İtalyan ekiplerinden Spezzano takımını çalıştırmış, 1997 yılında takımın 1. Lig'e yükselmesinde büyük emek harcamıştır. Yaşamış olduğu başarı ile İtalya'da yılın antrenörü seçilmiştir. Günümüzde Türkiye Milli Takımını ve Vakıfbank'ı çalıştırarak kariyerini sürdürmektedir.

Giovanni Guidetti'nin başarıları neler?

Ünlü çalıştırıcı, 2011 yılında Vakıfbank ile ilk defa CEV Şampiyonlar Ligi kupasını kazanarak Türk voleybolunda bir ilke imza atmıştı. 2018 yılında da Vakıfbank'a üste üste 2., tarihindeki 3. FIVB Dünya Kulüpler şampiyonluğunu kazandırdı.

Demet Evgar'ın 44. yaşını kutlama dansı! Demet Evgar'ın 44. yaşını kutlama dansı!

Giovanni Guidetti'in eşi kimdir?

2008 yılında Türkiye'ye geldiğinde uzun süre ciddi bir şaşkınlık yaşadığını, İstanbul'a alışamadığını belirtmiştir. Daha sonra inancını yitirmemiş ve profesyonelliğinden ödün vermemiş, İstanbul'a alışmış hatta aşık olmuştur.

Bir süre sonra takımda oyuncusu olan ve çalıştırdığı milli basketbolcu Bahar Toksoy'a aşık olmuştur. 2013 yılında Bahar Toksoy ile evlenen Giovanni Guidetti'nin bu evliliğinden Alison isminde bir kızı vardır.

Evinde ortak dil olarak İngilizce konuştuklarını, kendisinin kızına İtalyanca, annesinin ise Türkçe öğrettiğini dile getirmiştir. Dönemin kulüp başkanı İlker Aycı ile beraber kız istemeye gitmiş, Türk usulü bir törenin ardından dünyaevine girmiştir.

Hatta İstanbul'da kıyılmış olan nikahın ardından eşinin memleketine Denizli Çine İlçesi Dorumlar Köyü’ne gitmiş, at üstünde gelen eşini 8 köşeli bir şapka ile karşılamış, üzerine bir de Aydın Zeybeği oynamıştır.

Editör: TE Bilişim