14 Mayıs'ta yüzde 5,17 oranında oy olarak seçimin ikinci tura kalmasını sağlayan Sinan Oğan, destek kararını açıkladı. Oğan, 28 Mayıs'ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan için oy istedi.

Oğan, "Her iki aday ile görüşmelerimiz devlet adamı ve karşılıklı nezaketle gerçekleşmiştir. Bu müzakere ve istişareler tabandan gelen mesajlar neticesinde seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenleri de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemelerini talep ediyorum" dedi.

Cem Yılmaz'dan Sinan Oğan tepkisi

Bu kararın ardından Millet İttifakı'nın destekçileri Sinan Oğan'a tepki gösterdi. Ünlü komedyen Cem Yılmaz'dan da zamanlaması dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Kişisel Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Cem Yılmaz, "Gün gelecek siyasetle ilgilenmemenin büyük bir erdem olduğu anlaşılacak ama yine 3 kişi 5 kişi tarafından. İyi akşamlar" ifadelerini kullandı.

Hayal Köseoğlu'nda gözyaşlı paylaşım! Seçim sonuçlarına isyan etti! "Hayırlı uğurlu olsun çatladık, patladık" Hayal Köseoğlu'nda gözyaşlı paylaşım! Seçim sonuçlarına isyan etti! "Hayırlı uğurlu olsun çatladık, patladık"

Cem Yılmaz'dan Sinan Oğan tepkisi