Türk Halk Müziğinin unutulmaz sanatçılarından Burhan Çaçan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 62 yaşında yaşamını yitirdi. Çaçan'ın acı haberini alan ünlü isimler üzüntülerini sadece sosyal medya hesaplarından dile getirdiler.

SON GÖREVLERİNİ SOSYAL MEDYADAN YERİNE GETİREN O ÜNLÜLER:

İREM DERİCİ

"Kalbim paramparça, yerin dolmayacak"

ALİŞAN

''Sene 1989 13 yaşındayım..Kasetlerini dinleyip her şarkısını ezberlediğim iki ustadan birisidir Burhan Çaçan..Çakıl Gazinosu’nda sahnesi var ve annem babam beni oraya götüreceklerini söylediklerinde heyecandan uyuyamamıştım günlerce..Burhan Çaçan’ı canlı görecektim,onunla sohbet edip belki sesimi bile dinletecektim..Tanıdıklarımız vasıtasıyla kulisine girip bir de fotograf çektirmiştim ki,dünyalar benim olmuştu..Hatta bir Gülhane konserinde kendisine vokallik yapmıştım 100 bin kişinin önünde,dev orkestrasıyla ve TRT canlı yayınlamıstı..Yıllar,yıllar sonra tv programımda agırlamıstım kendısını ve bu forografı gösterip bir kez daha gururlanmıstım,örnek aldığım sanatçıyı ağırlamaktan..o kadar üzüldüm ki ,haberi aldığım zaman..Çok iyi biriydi ve gerçekten gelmiş geçmiş en iyi seslerden birtanesiydi Burhan abi..Önce ailesine,sonra sevenlerine bizlere sabırlar ve başsağlığı diliyorum..Mekanın cennet olsun abi..Allah rahmet eylesin..Biz seni şarkılarınla,türkülerinle yaşatmaya devam edeceğiz..''

ALİŞAN

"Burhan Çaçan! Bir dönem arabesk müzikte ve türkülerde fırtınalar estiren adam. Tatlıses'in rakibi olarak gösterilen ses. Henüz 62'sinde ayrılmış aramızdan. Sevenlerinin ve müzik camiamızın başı sağ olsun. Ruhu şad, mekanı cennet olsun."

İZZET ÇAPA

BERNA LAÇİN

''Burhan Çaçan kalp krizi geçirmiş ve vefat etmiş. 62 yaşında çok erken bir veda, Allah rahmet eylesin."

BERNA LAÇİN

"Türk halk müziğinin usta isimlerinden Burhan Çaçan geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti kendisine rahmet. Ailesinin sanat camiasının ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun."

Burhan Çaçan'ın ani ölümü sanat ve siyaset dünyasını yasa boğdu

MAHSUN KIRMIZIGÜL

''Çok değerli bir sanatçı, çok iyi bir ses, bizlere ilham kaynağı olan Burhan Çaçan hayatını kaybetmiş. Kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum''

mahsun kırmızıgül

"Burhan Çaçan bir dönemin vazgeçilmez şov konuklarındandı. Çok seyredilir, şarkıları ortalığı kasıp kavuşurdu. Çok genç bir vefat. Çok üzüldüm. Ailesine ve sevenlerine sabır dilerim."

Burhan Çaçan'ın ani ölümü sanat ve siyaset dünyasını yasa boğdu

"Değerli meslektaşım Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan hayata gözlerini yummuş. Kendisine Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim."

Burhan Çaçan'ın ani ölümü sanat ve siyaset dünyasını yasa boğdu

Tolgahan Sayışman'ın tatil yaptığı tekne çok konuşuldu! Tolgahan Sayışman'ın tatil yaptığı tekne çok konuşuldu!

"Ay ay ay çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Hay Allah çok da gençti."

Burhan Çaçan'ın ani ölümü sanat ve siyaset dünyasını yasa boğdu

"Çok değerli bir ses çok beyefendi bir insandı. Allah mekanını cennet eylesin ailesine sabırlar diliyorum."

İBRAHİM TATLISES

Burhan Çaçan'ın ani ölümü sanat ve siyaset dünyasını yasa boğdu

"İnanmıyorum çok ama çok üzüldüm."

aslı hümnel

Editör: TE Bilişim