Hollanda ekibi Fortuna Sittard'a sürpriz bir şekilde veda eden Burak Yılmaz, Çırağan Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi ve rofesyonel futbolculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Burak Yılmaz sahalara veda etti!

Survivor Yaman: Yarışmadan sonra akrabalarım arttı! Survivor Yaman: Yarışmadan sonra akrabalarım arttı!

Burak Yılmaz yaptığı açıklamada, "Bugün bu basın toplantısını neden yapıyoruz. Dün akşam dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi stadyumda el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmeyi ama kısmet olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz sahalara veda etti!

Yılmaz, "4 tane çınar kulübümüz bana kapılarını açtı, herkese mavi boncuk dağıtmak istemem ama bu iki futbolcuya nasip oldu. Birisi de benim. Hepsinde çok büyük başarı yakalayamadım ama hepsinin kalbimde yeri çok farklıdır ama Galatasaray'ın beni Avrupa çapında futbolcu yapması, ne benim Beşiktaşlılığımı değiştirir ne de Galatasaray'da yaşadıklarımı unutturur. Galatasaray'da yaşadıklarım, kalbimin en farklı yerinde olacaktır." dedi. 

Burak Yılmaz sahalara veda etti!

Fenerbahçe'nin içinde bir ukte olarak kaldığını söyleyen futbolcu, "Fenerbahçe'de bir kez daha forma giyip bir tane gol atmak isterdim. Fenerbahçe'de golümün olmaması içimde uktedir. Ama şu da var ki Fenerbahçe'de çektiğim acılar beni bugünlere getirdi." şeklinde konuştu.