Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'nde Türk Sanat Müziği’nin yaşayan efsanesi, Türk müzik tarihinin en büyük ikonu Diva Bülent Ersoy, sevenleri karşısında sergilediği performansı ile yılın en güçlü sahnesini gerçekleştirdi. Sanat hayatında yarım asrı deviren ve Türkiye'de en geniş repertuvara sahip olan Ersoy, 50 kişilik dev orkestrası ile hayranlarına Boğaz’da tam anlamıyla Türk Sanat Müziği ziyafeti çekti.

Gelmiş geçmiş en önemli yorumcular arasında, geniş entervalli ve  yüzde yüz kusursuz yüksek volümlü sesi ile 17. asrın bestekarı Mustafa Itrî’nin ‘Tuti-i Mucize Guyem’ eseriyle konserinin açılışını yapan Diva, dünden bugüne müzik tarihimize damga vurmuş zamansız  hit şarkılarından oluşan repertuarıyla izleyicilerden tam not aldı. İlklerin divası Bülent Ersoy, ünlü modacı Tolga Çam imzalı siyah beyaz sahne kostümüyle elegant tarzını ortaya koydu. Modanın öncüsü olduğunu bir kez daha kanıtlayan Ersoy, Kuruçeşme sahnesinde göz kamaştırdı. Müzikseverleri, “Teşrifleriniz, sevgi dolu yürekleriniz 50 senedir takdir dolu alkışlarınız… yani her şey için bu 50 yıllık musiki hayatımda bana bunları yaşattınız. Sevgim, saygım sonsuz. Sizin hakkınızı ödeyemem bana haklarınızı helal edin.” selamlayan Diva, alkış yağmuruna tutuldu.

Ersoy, kuyruklu piyano eşliğinde çıplak sesini ortaya koyduğu performansıyla da yine kulakların pasını sildi. Gece boyunca sevenleri karşısında büyük yorumcu kimliği ,sesi ve güzelliğiyle kendisini hayran bırakan Diva, dans şovuyla da Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ni coşturdu. Konserin en ilgi çekici anlarından biri de Diva Bülent Ersoy’un seslendirdiği ilahiler eşliğinde semazenlerinin sema gösterisi sunması oldu.

MUSTAFA SAĞYAŞAR, DİVA’NIN SAHNESİNDE!

Büyük üstat, yaşayan efsane 90 yaşındaki Mustafa Sağyaşar’ın sahneye gelişiyle birlikte alkış kıyamet koptu. “Hocam” diye hitap ettiği Sağyaşar’ı ayakta karşılayan Diva elini öperek saygısını gösterdi. Klasik Türk musikisinin eşsiz dehalarının ‘Unutamam Seni’ düeti ayakta alkışlandı. ‘Karam’ türlüsüyle final yapan ikili müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. 

Acun Ilıcalı’dan büyük kızı Banu'ya duygusal yeni yaş mesajı… Acun Ilıcalı’dan büyük kızı Banu'ya duygusal yeni yaş mesajı…

 Kendini izlemeye gelen binlerce hayranına aralıksız konser veren Diva, büyük yorumcu kimliğiyle dakikalarca  ayakta alkışlandı. Saat 00.00’da bitmesi gereken konserini hayranlarının yoğun isteği üzerine 1 saat daha uzatarak bis yaptı. Diva etkileyici konserleri ile müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.