Hollywood'un genç oyuncuları Blake Lively ve Ryan Reynolds 2012 yılında aşklarını evlilikle taçlandırdı. Ne var ki ikilinin evlenmek için seçtikleri mekan aradan geçen 8 yıla rağmen hala eleştirilerin odağında.

blake lively ryan reynolds

Zira çiftin hayatlarını birleştirdiği mekan Güney Carolina'daki Boone Hall adlı plantasyon. Bu mekan bir zamanlar siyahi kölelerin acımasız koşullar altında çalıştırılmış olmasından dolayı tarihi ve trajedik bir öneme de sahip.

MEKAN SEÇİMİ BÜYÜK BİR HATAYDI

43 yaşındaki Ryan Reynolds iye 32 yaşındaki Blake Lively, 2012 yılında evlenmek için Boone Hall'i seçtikleri için çok pişman olduklarını açıkladı.

güney carolina boone hall

İkili, Fast Company'ye verdiği röportajda, 2012'deki düğünlerini Güney Carolina'daki Boone Hall adlı plantasyonda gerçekleştirdikleri için pişman olduklarını itiraf etti. Ryan Reynolds bu konuda "Bu, bizim her zaman çok üzgün hissedeceğimiz bir durum" diye konuştu.

"GÖRDÜĞÜMÜZ SADECE BİR DÜĞÜN MEKANIYDI" 

Ünlü oyuncu, o dönemde plantasyona baktıkları zaman gördükleri şeyin bir düğün mekanı olduğunu belirtti. Ama sonradan o mekana baktıklarında, geçmişinde büyük trajediler barındıran bir yer gördüklerini de sözlerine ekledi. 

ryan reynolds blake lively

O DÖNEM DE ELEŞTİRİLMİŞLERDİ 

Ryan Reynolds ve Blake Lively, o dönemde de bazı çevreler tarafından, birçok siyahi kölenin insanlık dışı koşullarda çalıştırıldığı, kan ve gözyaşı dolu bu plantasyonda düğün yaparak orayı normalleştirdikleri için eleştirilmişti. 

blake lively

ZENCİ KÖLELER ACIMASIZCA ÇALIŞTIRILDI

Ünlü çiftin düğün mekanı olarak seçtikleri için şimdi pişmanlık duyduğu bu plantasyon 19'uncu yüzyılda Henry ve John Horlbeck'e aitti. 1850'li yıllarda bu plantasyonda sadece 85 köle çalıştırılarak yılda 4 milyon dolayında tuğla üretildiği belirtiliyor. 

TURİSTİK TURLAR DÜZENLENİYOR 

Plantasyon daha sonra bir prens tarafından satın alındı. 1950'lerden sonra da McRae ailesine ait oldu. Bu aile çok geniş bir arazi üzerinde kurulu olan plantasyonu turizm amaçlı turlara açtı. Bir zamanlar plantasyonda çalışan kölelerin kaldığı barakalar hala arazi üzerinde varlığını sürdürüyor. 

boone hall

THE NOTEBOOK FİLMİ (NOT DEFTERİ) BURADA ÇEKİLDİ

ryan gosling rachel mcadams the notebook

Boone Hall adlı plantasyon, 2004 yılında Ryan Gosling ile Rachel McAdams'ın başrollerini üstlendiği The Notebook adlı filmde de çekim mekanı olarak kullanılmıştı. 

ryan reynolds blake lively çocuklar

ÜÇÜNCÜ BEBEKLERİ DÜNYAYA GELDİ 

Bu plantasyonda evlendikleri için pişmanlık duyduklarını belirten Ryan Reynolds ve Blake Lively kısa bir süre önce Betty adını verdikleri üçüncü kız bebeklerine kavuştu. 

İKİ KIZLARI DAHA VAR 

Angelina Jolie kızıyla ödül töreninde Angelina Jolie kızıyla ödül töreninde

Çiftin Inez ve James adında iki kızı daha bulunuyor. 

blake lively hamile

SCARLETT JOHANSSON İLE EVLENİP BOŞANDI 

Ryan Reynolds, 2008'de Scarlett Johansson ile evlendi. Fakat bu evlilik 2011 yılında bitti.

blake lively ryan reynolds el

Editör: TE Bilişim