Oyuncu Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş, Instagram’dan yaptıkları canlı yayında Mustafa Kemal ve Nazım Hikmet şiirini hedef alan sözleriyle tepki çekti.

Mücbir Sebepler adı altında sosyal medyadan mizahi program yapan fenomen ikili, 2 Mayıs tarihinde yaptıkları yayınla büyük tepki çekti. Bartu ve Melikşah; 1 Mayıs 1977 yılında yaşanan ve Türk siyasi tarihine “Kanlı 1 Mayıs” olarak geçen katliam sırasında, miting kürsüsünde sunuculuk yapan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın’ın, aynı gün sosyal medya hesapları üzerinden işçi sınıfının uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü dolayısıyla yayınladığı video ile dalga geçti.

Canlı yayında Melikşah Altuntaş’ın Orhan Aydın tarafından okunan ve Şair Nâzım Hikmet’e ait olan “Türkiye işçi sınıfına selam” adlı şiiri için “Beyefendinin iddiaları bunlar, bu şiir. Hatta düz yazı” ifadeleriyle alay etmeye çalıştığı görüldü.

Daha sonra yayına bağlana Eser Yenenler ise, içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün de geçtiği bu şiiri alaycı bir üslupla okudu ve bahsi geçen şiir ile dalga geçti.

İbrahim Tatlıses, ameliyattan sonra konser verdi İbrahim Tatlıses, ameliyattan sonra konser verdi

Editör: TE Bilişim