Barcelona forması altındaki ilk maçına 16 Kasım 2003 tarihinde daha 16 yaş 145 günlükken hazırlık maçında Porto'ya karşı çıkan Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi kulüpten ayrılıyor.

lionel messi

17 yıllık Barcelona kariyerini noktalama kararı alan Messi için Barcelona, 700 milyon Euro serbest kalma bedeli koydu ancak Messi'nin sözleşmedeki bir maddeye dayanarak takımdan ayrılacağı öğrenildi. Messi'nin Barcelona'dan sonra hangi takıma gideceği merak edilirken spor kulislerinde konuşulan iddialara göre Messi ibreyi İngiltere'ye çevirdi.

manchester city

Manchester City'nin Messi ile dirsek teması kurduğu öğrenildi. Messi'nin bir diğer alternatifi ise Rus işadamı Roman Abramovich'in sahibi olduğu Chelsea!

Wanda Nara ve Mauro Icardi arasındaki skandal patlak verdi! Kara kedi Suarez'mi? Wanda Nara ve Mauro Icardi arasındaki skandal patlak verdi! Kara kedi Suarez'mi?

MESSI, BARCELONA'YA AYRILIK KARARINI BİLDİRDİ

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, İspanyol ekibine kulüpten ayrılmak istediğini bildirdi.  Messi'nin sözleşmesindeki bir maddeyi kullanarak serbest kalacağı iddia edildi.

Arjantinli yıldız futbolcu, İspanyol ekibinden ayrılmak istediğini yönetime iletti.

İspanya'nın önde gelen gazetelerinden Marca'nın haberine göre; kulübe ayrılmak istediğini ileten yıldız oyuncu, sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmek için girişimlere başladı.

lionel messi barcelona

Messi'nin sözleşmesinde yer alan bir maddeyi kullanarak serbest kalmak istediği belirtilirken, bu maddenin de 10 Haziran'da sona erdiği ifade edildi. Ancak Koronavirüs nedeniyle Messi'nin bu maddeyi yürürlüğe koyma talebinde bulunacağı da belirtildi.

MESSI TEKNİK DİREKTÖR KOEMAN İLE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA BIRAKMA KARARI ALDI

Barcelona'nın yeni teknik direktörü Ronald Koeman ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Messi, yapılan görüşmenin ardından takımdan ayrılma kararı aldı. Ancak Barcelona Yönetimi, Messi'nin takımdan bedelsiz ayrılmasına sıcak bakmıyor. 20 yıldır Barcelona'da forma giyen ve 17 yıldır da A takımda oynayan yıldız futbolcu, İspanyol ekibinin tarihindeki en iyi futbolcu olarak kabul ediliyor. Messi'nin sözleşmesinde yer alan serbest kalma bedeli 700 milyon Euro.

Editör: TE Bilişim