Dünyayı etkileyen Korona sonrası futbol eski heyecanı ve ritmini bulabilecek mi? Dünyanın en değerli liglerinden İspanya'da 11 Haziran'da başlayacak La Liga maçları için fubolseverler gün sayıyor. Taraftarların sahada en çok görmek istediği futbolcu Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi ancak Messi cephesinde çok iyi haberler yok!

Onbinler kapıda kaldı! Onbinler kapıda kaldı!

İDMANA ÇIKAMADI

İspanya La Liga ekibi Barcelona'da sakatlığı bulunan Lionel Messi son antrenmana katılmadı.

11 Haziran'da başlayacak La Liga için hazırlıklarını sürdüren Barcelona'da Lionel Messi şoku yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde sağ bacağından sakatlanan Lionel Messi, bugün gerçekleştirilen idmana katılamadı.

Barcelona'nın 13 Hazitan Cumartesi gününde oynayacağı Mallorca maçında Messi'nin sahada olup olmayacağı konusundaki belirsizlik sürüyor.

Katalan ekibi, La Liga'da Real Madrid'in 2 puan önünde liderlik koltuğunda oturuyor.

"HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK" DEMİŞTİ

Lionel Messi, İspanya basınına yaptığı açıklamada, Korona salgınının futbolu saha içi ve dışında etkileyeceğini  söylemişti. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyen yıldız futbolcu, "Futbolun ve genel olarak hayatın bir daha eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Spor dünyasıyla ilişkili şirketlerin yaşayacağı finansal zorluklar, futbolu da mali olarak etkileyecek. Antrenmanlar ve maçlarda ise eskiden normal olan şeyler değişecek. Rutinlerin değişmesi, sporcular için zor bir durum olacak" ifadelerini kullanmıştı.

MESSI KULÜPTE KALACAK MI?

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, Lionel Messi'nin sözleşmesini 2021'e kadar uzatma konusunda müzakerelere başlamaya çalıştı ancak çeşitli nedenlerle ertelendi. İspanyol basınında yer alan haberlere göre, taraflar arasındaki önümüzdeki hafta başlayacak.

Görüşmeler şimdilik önümüzdeki sezon için yapılacak sözleşmenin ön hazırlığı olacak. Barcelona tarafında görüşmeleri CEO Oscar Grau ile birlikte Bartomeu yönetirken Arjantinli yıldızı babası Jorge temsil edilecek.

Messi, şu anda olduğu gibi sözleşmesini her sezon sonunda iptal edebilme seçeneğini korumak istiyor.

Editör: TE Bilişim