Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan'ın bir araya geldiği "Dünya Güzellerim Masada" programında, sanatçı Zeki Müren hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Ersoy, Zeki Müren'in acımasız ve kıskanç bir kişilikte olduğunu belirterek, "Zeki Müren acımasız bir insandı. Bana olan kıskançlığından öldü" ifadelerini kullandı.

Ersoy, programda yaşadığı deneyimleri anlatarak, "Müzeyyen Senar bana ‘Benim yerimi alacaksın’ derdi. Zeki Müren de bunu duyunca ‘Allah’ım bu Japon’un canına al’ demiş benim için. O bana ‘Japon Çiçeği’ derdi. Çalışanlarına eski televizyonunu vermiş, sonra da ‘Siz bunu benden çaldınız’ diye şikâyetçi olmuş. Bütün çalışanları falakaya çekmişler. Zeki Müren acımasız bir insandı. Bana olan kıskançlığından öldü” şeklinde konuştu.

Özcan Deniz'den bomba itiraf! Özcan Deniz'den bomba itiraf!

Bu açıklamalar kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Zeki Müren’in kuzeni Özlem Güner, Ersoy’a tepki göstererek, "Böyle bir efsanenin ardından konuşulanlar son derece üzücü. Biz dayımla bu ismi (Bülent Ersoy) hiç konuşmazdık. Zeki Müren kimseyi kıskanmazdı. Öyle büyük bir çınardan nemalanmak isteyenler hep olacaktır. Başka türlü gündeme gelemeyenler onun adını kullanarak gündeme gelmeye çalışıyor" şeklinde yanıt verdi.