Samira Gülüşken, sosyal medyadan "Ailemle birlikte İsveç'te yaşıyoruz. Babam 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar" şeklindeki paylaşımıyla yardım talebinde bulundu.

Kardeşi Leyla Gülüşken kayda aldığı bir videolu paylaşımla yardım çağrısı yapılırken, görüntüler kısa süre sonra sosyal medyada yayıldı.

BAKAN KOCA’DAN TALİMAT

Türkiye'nin Stokholm Büyükelçiliği ile Yurtdışı Akraba ve Topluluklar Başkanlığı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da hemen Gülüşken ailesi ile iletişime geçti ve baba Emrullah Gülüşken'in son durumu hakkında bilgi aldı. Telefon konuşmasında geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Koca, Emrullah Gülüşken'in 4 çocuğuyla birlikte Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatını verdi. Böylece Emrullah Gülüşken'in, çocukları Samira, Leyla, Emir Ali ve Mahmut ile birlikte ambulans uçakla İsveç'ten Antalya'ya getirileceği öğrenildi.

Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Bakan Koca, "Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06'da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler" ifadelerini kullandı.

HASTANEDEN OLUMSUZ CEVAP ALMIŞLAR

Konuyla ilgili AA’ya açıklama yapan Leyla Gülüşken, babasının 13 gün önce koronavirüs salgınına yakalandığını, hastaneyi aramalarına rağmen olumlu bir yanıt alamadıklarını belirtti.

Babasının durumu kötüye gidince hastaneyi bir kez daha aradıklarını belirten Gülüşken, eve bir doktor geldiğini, tedavi sonrası babasının ambulansla götürülmesi için hastaneye aradığını, hastaneye kaldırıldıktan sonra koronavirüs teşhisi konulduğunu, buna rağmen babası Emrullah Gülüşken’i eve gönderdiklerini söyledi.

Leyla Gülüşken, daha sonra tekrar hastaneye başvurduklarını ama olumsuz sonuç aldıklarını belirterek, "Dün babam biraz daha kötüleşince ambulansı aradık, ambulans geldi ve aradığımız için bize çıkıştılar. Bu hastalığa bir şey yapamayacaklarını söylediler. Biz de bu hastalığın tedavisi olmadığını ama babamın hastanede yatması gerektiğini ve bizim sağlığımızın tehlikeye atıldığını söyledik" ifadelerini kullandı.

Alaçatı'da yeni konsept Alaçatı'da yeni konsept
Editör: TE Bilişim