Oğlu Bora Gencer'in evinde yattığı sırada fenalaşarak hastaneye kaldırılan İlham Gencer, hastanede hayatını kaybetmesiyle sevenlerini yasa boğmuştu. 

Babası İlham Gencer'i kaybeden Bora Gencer'den yürek dağlayan sözler: "Kalp masajı yaptım ama..."

Gencer'in ölümünün ardından sevenleri Gencer ailesine taziye ziyaretlerinde bulunurken Bora Gencer, babasının cenazesinin bugün Cuma namazının ardından kaldırılacağını belirterek " 2 yıllık bir süre içerisinde uğraştık. Kız arkadaşım Ahu Atmaca'nın ve ailesinin çok büyük emekleri oldu. Ona emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Çok büyük mücadele vermiştik. Hem karakter olarak hem de vücut olarak sağlam bir insandı. Beklemiyorduk, bugün maalesef ani oldu. Evde fenalaşmış, ben geldiğimde kalp masajı yaptım babama. Uğraştım daha sonra ambulans geldi. Hastaneye gittiler ve orada da uğraştılar ama babamı maalesef kaybettik. Cenazemizi Cuma günü öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığına defin edeceğiz." dedi.

ÖZEL HABER: Cedi Osman ile eşi Ebru Şahin'den ortak projeye yeşil ışık! ÖZEL HABER: Cedi Osman ile eşi Ebru Şahin'den ortak projeye yeşil ışık!

Babası İlham Gencer'i kaybeden Bora Gencer'den yürek dağlayan sözler: "Kalp masajı yaptım ama..."

Acılı şarkıcı Bora Gencer, babası için "En büyük arzusu her zaman Türkiye'nin iyi olması. Ben babama kendim bakmak istedim ve radikal bir kararla Bodrum'a getirdik. Çok güzel zamanlar geçirdik. Ajda Pekkan'la 100'üncü yaşını kutladık, baba 100'ü devirmişti. Ajda Pekkan'ın haberinin olup olmadığını bilmiyorum, hemen arar zaten. Hastaneye gelmişti. Yakınlarını çabuk kaybeden bir insan oldum. Baba 100 yaşında ama daha yaşayacak gücü vardı, buraya kadarmış. MESAM bir program yapmak istiyor, başkan AKM'de program düzenleyebiliriz" ifadelerini kullandı.