Star TV ekranlarında yayınlanan Menajerimi Ara dizisinde Peride Şener rolünü oynayan usta oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu, diğer başrol oyuncuları Canan Ergüder, Barış Falay ve Fatih Artman, ALEM dergisine kapak oldu.

alem

DERİN DEKOLTELİ POZ VERDİ

64 yaşındaki Şamlıoğlu'nun derin yaka ve bacak dekolteli kırmızı elbisesiyle göz kamaştırdı. Cesur pozunu "Keyifli bir çekimdi" notuyla instagram hesabından paylaşan usta isme yorum ve beğeni yağdı. Deniz Çakır, Gülse Birsel, Serra Yılmaz ve Zerrin Tekindor, meslektaşlarının bacak dekolteli pozuna övgü dolu yorumlar yaptı.

ayşenil

AYŞENİL ŞAMLIOĞLU KİMDİR?

Ayşenil Şamlıoğlu, 20 Mart 1956 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Fakültesi'ne girmiş ancak öğrenimini yarıda bırakarak Almanya Frankfurt'ta dil eğitimi almıştır.

Almanya'da tiyatro ile ilgilenmiş ve burada tiyatro topluluklarında yer almıştır. Daha sonra Türkiye'ye dönüş yapan Ayşenil Şamlıoğlu ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde eğitim gördüğü dönem yine eğitimini yarıda bıraktı. Ardından Anadolu Ajansı'nda 1 sene çalışmış ve özel bir reklam ajansı'nda çizim ile ilgilenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Şamlıoğlu, 1982 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak göreve başladı. 1988 – 1989 seneleri arasında Hacettepe Üniversitesi'nde tiyatro dersleri vermiştir.

Hande Doğandemir'den aşk açıklaması! Hande Doğandemir'den aşk açıklaması!

AYŞENİL

Bir dönem Devlet Tiyatroları Genel Sekreterliği görevinde de bulunan Ayşenil Şamlıoğlu, 29 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirildi.Kameralar karşısına ilk kez 1993 yılında yayınlanan Ferhunde Hanımlar dizinde canlandırdığı Meftune karakteri ile geçen Ayşenil Şamlıoğlu; Bizim Evin Halleri , Kırlangıç Fırtınası, Tatlı İntikam, Kocamın Ailesi, Medcezir, Galip Derviş, Çakıl Taşları, Bizim Yenge, Ay Lav Yu, Son Çıkış, Aydede, Son Çıkış, Jet Sosyete gibi pek çok yapımda rol almıştır.  Ayşenil Şamlıoğlu, 1.60 metre boyunda, 67 kilo ve balık burcudur.