Sarı lacivert renklere gönül veren usta tiyatro sanatçısı Selçuk Yöntem’le futbol sohbeti yapıldı. 

Yöntem ile soru-cevap kısmı şu şekilde:

Nereden geliyor Fenerbahçelilik?

Aile Galatasaraylı. Baba Galatasaraylı. O yıllarda ben de Galatasaraylıyım. Çok küçüğüm ama bir yandan da gizli gizli sempati duyuyorum Fenerbahçe’ye. Bir gün misafirliğe gittiğimiz bir ailede, “Sana dondurma alırsam, Fenerbahçeli olur musun?” teklifi ile karşılaştım. Sonra da bir dondurmaya Fenerbahçeli oldum. Ama dondurma bahane, Fenerbahçe şahaneydi!

9 yıl oldu, bu sene şampiyonluk hasreti bitecek mi Fenerbahçe’nin?

Her yıl şampiyon olmak mümkün değil. Galatasaray 14 yıl olamadı. Ama son 9 yıla bakın, Fenerbahçe’nin grafiği hiç de kötü değildi. Çoğunlukla ikinci bitirdik ligi. Ben büyük bir başarısızlık olarak görmüyorum.

Şampiyon olacak mı bu yıl?

Yeni bir kadro kuruldu. Yabancıların uyumu, buluşması mükemmel. Elektrik tuttu takımda, ipi Fenerbahçe göğüsleyecektir.

Filenin Sultanlarına 'ne kadar prim istersiniz' sorusuna Eda Erdem'den tarihi cevap! Filenin Sultanlarına 'ne kadar prim istersiniz' sorusuna Eda Erdem'den tarihi cevap!

Bütün bunlar istek mi, hissiyat mı?

Ben Yengeç burcuyum. Dolayısıyla sezgilerim çok güçlüdür. Elbette donelere de bağlı bu sözlerim. Müthiş işaretler var takımda. Son yapılan transferlerle birlikte, Ali Koç’un çabası, İsmail Kartal’ın tutkusu, tribündeki bütünlük olgusu gibi.. Kesinlikle bu sene Fenerbahçe şampiyon. (Hürriyet)