Hollywood yıldızı Johnny Depp'in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları 'The Rum Diary' filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran'da sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard'ün eski eşi Depp'e iftira attığına ve Heard'ün Depp'e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard'ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard'ün "kötü niyetle" hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad'ün de Depp'in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp'in Heard'e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Heard ve Depp, geçtiğimiz günlerde ise bu kararlar için karşılıklı olarak temyize gitti.

'EREKTİL DİSFONKSİYON'

Geçtiğimiz günlerde yeni ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre ise; Amber Heard'ın avukatları, Johnny Depp'in erektil disfonksiyondan muzdarip olduğunu iddia etti. Aktrisin hukuk ekibi; Page Six tarafından elde edilen 28 Mart tarihli bir dosyada, söz konusu tıbbi hastalığın Depp'in uyguladığı iddia edilen şiddet ve cinsel saldırıya katkıda bulunmuş olabileceğini savundu:

Johnny Depp, erektil disfonksiyon sorununu ifşa etmemeyi tercih etse de, bu durum; Depp'in öfkesi ve Amber Heard'e cinsel saldırıda bulunmak için bir şişe kullanması da dahil olmak üzere kesinlikle cinsel şiddetle ilgilidir.

Amber Heard, Mayıs ayında verdiği ifade de Johnny Depp'in kendisine bir içki şişesiyle cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etmiş ve gözyaşlarına boğulmuştu. Aktör, duruşmalar boyunca Heard'ün cinsel saldırı ve şiddet iddialarını sürekli olarak reddetmişti.

Belgelere göre ise; Heard'ün avukatları, Depp'in sahip olduğu iddia edilen sorununun, aktrisle karşılaştığında 'kızgın veya tedirgin olmasını ve cinsel saldırı için bir şişeye başvurmasını daha olası kılacağını' söyledi

Amber Heard, İsrail'de görüntülendi

İSRAİL'E GİTTİ

36 yaşındaki Amber Heard, tüm bunların ardından siyah elbisesi, terlikleri ve mavi şapkasıyla İsrail'de objektiflere takıldı.

Tel Aviv'de kitapçıları gezen ünlü isim; sonrasında 59 yaşındaki Johnny Depp ile davalarında kendisini destekleyen, ancak Nisan ayının sonunda mahkeme salonunda mesajlaşarak ve tweet atarak 'telefon yasağını' çiğnediği için duruşmalara katılması engellenen gazeteci arkadaşı Eve Barlow ile yemek yedi.

Altın Küre Ödülleri'nde Timothee Chalamet ve Kylie Jenner öpüşürken kameralara yakalandılar! Altın Küre Ödülleri'nde Timothee Chalamet ve Kylie Jenner öpüşürken kameralara yakalandılar!

"KİM OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

DailyMail'de yer alan habere göre; Heard'ün İsrail'de gezdiği kitapçı Halper's Book Store'un sahibi J.C. Halper, dükkanında dolaşıp kitaplara bakarken gördüğü aktris, Halper'ın kendi yazdığı kitabı satın aldığı için şaşırdığını söyledi.

Amber Heard, İsrail'de görüntülendi

Heard'ün bir fotoğrafını çekip Facebook hesabından yayınlayan kitapçının sahibi, paylaşımına şöyle yazdı:

Amber Heard hakkında ne istiyorsanız söyleyin, ancak bebeği ve birkaç arkadaşıyla boyunca dükkânımı gezen kişi; mütevazı, kibar, arkadaş canlısı ve edebi zevkleri yüksek bir müşteriydi. Kredi kartını gösterene kadar onun kim olduğunu bilmiyordum. Bana satın aldığı kitabımla ilgili geri bildirim göndermeye de söz verdi.