Alişan'ın trafik kazasında pert olan lüks cipi Range Rover yerine almayı planladığı Volvo XC90 modelinden kötü bir haber geldi. Alişan, kaza yapan aracı yerine almayı düşündüğü Volvo XC90 modeli için "Eş dost tavsiye etti, yardımcı oldular, en sağlam arabayı almayı planlıyoruz, henüz karar vermedik, şu an karar verme aşamasındayız" açıklaması yapmıştı.

Elon Musk, mavi tikin fiyatına üçüncü defa zam yaptı! "Türkiye'deki fiyatı belli oldu" Elon Musk, mavi tikin fiyatına üçüncü defa zam yaptı! "Türkiye'deki fiyatı belli oldu"

Dünyanın en sağlam arabaları arasında gösterilen Volvo markasının 2 milyon 100 bin aracında ön emniyet kemeri üretim hatası olduğu tespit edildi.

Hata nedeniyle İsveçli otomobil firması Volvo, dünya genelinde üretilen araçlarını hatayı tamir etmek için geri çağırdı.

ÇİNLİ OTOMOBİL DEVİ GEELY, 2010 YILINDA VOLVO'YU SATIN ALDI

Volvo her ne kadar İsveçli bir otomobil firması olsa da 1999 yılından beri Amerikan otomobil devi Ford çatısı altında faaliyet sürdürüyordu. Ford, 1999 yılında 6,5 milyar dolara bünyesine kattığı Volvo'yu 2010 yılında firmanın ekonomik darboğaza düşmesinden dolayı Çinli otomobil devi Geely'e 1.8 milyar dolar bedelle satmıştı. Volvo firmasının patent haklarını satın alan Çinli Geely, Volvo ile ilgili bütün operasyonlarını İsveç üzerinden yürütüyor.

VOLVO MARKA ARAÇLARDA ÖN KOLTUK EMNİYET KEMERİ ARIZASI TESPİT EDİLDİ

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, ön koltuk emniyet kemerlerinde problem olduğu gerekçesiyle 2 milyon 100 bin aracını geri çağırdı.

Volvo Sözcüsü Stefan Elfstrom, yazılı bir açıklama yaparak, dünya genelindeki 2 milyon 100 bin aracı geri çağırdıklarını duyurdu.

Araçların ön koltuklarında bulunan emniyet kemerlerinde bir çelik telin zayıfladığını tespit ettiklerini ifade eden Elfstrom, söz konusu telin değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Özellikle 2006 ila 2019 yılları arasında üretilen araçlarda böyle bir sorun olduğunu vurgulayan Elfstrom, ''Şimdiye kadar dünya genelinde yaptığımız en büyük geri çağırma. İleriye dönük problemi önlemek için böyle bir çağrı yaptık. Servislerimiz, araç sahiplerine mektup göndererek durumu bildirecekler" dedi.

Editör: TE Bilişim