Alişan başrolünü oynadığı Aynalı Tahir'in yayın hayatına başladığı günleri anlattı.

 "O dönem ben hiçbir şeyim" diyen şarkıcının, neredeyse bir sezon boyunca diziden tek kuruş almadığı ortaya çıktı. 

Yönetmenliğini Erhan Baytimur ve Hilal Saral'ın yaptığı, senaryosunu Sergin Akyaz ve Seçil Akyaz'ın kaleme aldığı Aynalı Tahir dizisi, yayınlandığı döneme damga vurmuştu.

Başrol oyuncusu Alişan, TRT 1'de yayınlanan 'Hayata Gülümse' programında, Aynalı Tahir döneminde yaşadıklarını anlattı.

1 Eylül 2003 tarihinde yaşamını yitiren, Prestij Müzik'in sahibi Hilmi Topaloğlu'nun bir gece kendisini aradığını açıklayan Alişan, o günlerde ünlü olmadığı için yapımcının kendisine bir şartı olduğunu itiraf etti.

Hiç unutmuyorum gece saat 3:30'da rahmetli Hilmi Topaloğlu aradı. 'Bir dizi çekilecek, ben seni kabul ettirdim' dedi. Dizini başrolü olacağım ve o dönem ben hiçbir şeyim. 'Bir şartları var, 13 bölüm para almayacaksın' dedi. 13 bölüm ne ki! Bana 13 gün gibi geliyor ama 4.5-5 ay sürdü. Evet, ünlü oldum. Anlaşma imzaladığımız gün Hilmi Toplaoğlu '13 bölüm de benden' dedi. 26 bölüm bir sezon demek. 26 bölüm hiç para almadım. Sete babamın arabasıyla gidip geliyordum. O kadar meşhur oldum ki şarkılar, konserler öyle bir geldi ki.

‘Çilenin Sultanları’ Ünlü isimler, Filenin Sultanları'nın ekonomi sınıfında uçmasına tepki gösterdi! ‘Çilenin Sultanları’ Ünlü isimler, Filenin Sultanları'nın ekonomi sınıfında uçmasına tepki gösterdi!

Alişan'dan 'Aynalı Tahir' itirafı

Ünlü türkücü daha önce yaptığı bir röportajda rol arkadaşı saruhan Hünal'ın burnunu nasıl kırdığını anlatmıştı:
"Dizide kavga sahnesi vardı, 2 ve ya 3. bölümde! Kavga sahnelerine yeni başlıyoruz, bu işte ben de yeniyim. Yine senaryo gereği birini kurtarıyorum. Yönetmen 'vur' dedi, Saruhan'a vurdum. 'Olmadı, uzak geçti' dedi. Bir kez daha vurdum, yine olmadı. Sonra Saruhan gösterdi 'Böyle vurursan daha inandırıcı olur' dedi. Ben de o gazla bir vurdum, burnu kırıldı. Saruhan bana doğru dönünce burnu kanlar içindeydi. Hastaneye gitti, burnu o yüzden bu şekilde estetik oldu."